Robert Eggers odkladá svoj Nosferatu film. Dôvodom je Harry Styles

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Robert Eggers odkladá film Nosferatu

Známy a uznávaný režisér Robert Eggers pripravuje svoj film Nosferatu už zopár rokov. Nakrúcať sa malo začať už počas nasledujúcich dní v Prahe, situáciu však skomplikoval jeden z hercov. Harry Styles, ktorý mu bol upísaný už vyše roka, od neho teraz odstúpil. Filmár tak musí film odložiť, kým nájde vhodnú náhradu.

Ide pritom o remake hororovej klasiky ešte z roku 1922. Snímku s poditulom Symfónia hrôzy natočil nemecký režisér Friedrich Wilhelm Murnau. Snažil sa o adaptáciu známeho románu Dracula, avšak od vdovy po Bramovi Stokerovi naň nezískal práva. Situáciu sa teda rozhodol riešiť naozaj svojsky.

nosferatu
Zdroj: audienceseverywhere.net

Prvý neautorizovaný Dracula

Grófa Draculu vymenil za Orlocka, ktorý sa zo svojho zámku v Transylvánii presunul do Nemecka. Zmena postáv nestačila na nespoznanie pôvodného diela a nasledoval súd. Nielen snímka ale aj celé jej pozadie Eggersa už dlho fascinujú. Preto si ako dizertačnú prácu zvolil práve dokument o filme, ktorý kombinoval s pretvorením niektorých ikonických záberov. Sám si tam zahral Orlocka aj niekoľko gargoylov.

Nevie sa, kto mal grófa hrať v novom spracovaní, avšak okrem Stylesa sa projektu so zápalom venuje Anya Taylor-Joy. Práve ona oznamovala, že film je stále v príprave a má sa začať točiť. S režisérom má už dlhšiu spoluprácu, predsa len jej postava Thomasin vo filme Čarodejnica bola jej prvá veľká úloha.

Anya Taylor-Joy
Anya Taylor-Joy vo filme Čarodejnica, Zdroj: popoptiq.com

Severan onedlho, Nosferatu nečazne

Okrem toho sa objaví aj v jeho zatiaľ poslednom filme, Severan. Príbeh o vikingskom bojovníkovi sa k nám dostane do kín už 14. apríla. Ďalším známym a výrazným filmom od tohto režiséra je mysteriózna dráma Maják.

Zdá sa však, že si Robert Eggers bude musieť na svoj vysnívaný Nosferatu film ešte chvíľu počkať. Nakrúcanie sa pomaly sťahovalo do hlavného mesta našich susedov. Magazín New Yorker dokonca uviedol, že Jarin Blaschke, režisérov dlhodobý spolupracovník, ktorý stojí za kamerou, už zapísal svoju dcéru do pražskej škôlky.

eggerts nosferatu
Zdroj: denofgeek.com

Za problémom stojí Harry Styles

Projekt ale na poslednú chvíľu opustil Harry Styles, hudobník a čoraz častejší filmový predstaviteľ. Dôvody ešte presne nie sú známe, uviedol, že ide o konflikty s jeho rozvrhom. Nevieme, ktorú rolu mal stvárniť, ani či Eggerts aktívne hľadá jeho nástupcu. Budeme preto čakať na akékoľvek novinky, pretože sa nevieme dočkať jeho vízie známeho a rozpormi sprevádzaného hororu.

Myslíte si, že Eggerts čoskoro rozbehne nakrúcanie filmu s ďalším hercom alebo ho celé odsunie? Ste tiež zvedaví na jeho pretvorenie snímky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -