Milovaná herná séria Tony Hawk dostane nový diel. Prezradila nám to punková kapela

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Séria Tony Hawk a jej strmhlavý pád

Populárna herná séria Tony Hawk’s Pro Skater sa v posledných rokoch príliš nevyznamenala. Ráznym krokom vedľa bolo piate pokračovanie na Xbox One a PlayStation 4 v roku 2015. To bolo vydané prirýchlo, obsahovalo dosť bugov a fyzika tiež často fungovala veľmi zvláštne. Netreba preto hovoriť, že ho fanúšikovia odpísali.

Odvtedy sa ho po developerovi Activision snažilo prebrať iné štúdio, ktoré ale vytvorilo iba jednu hru, navyše pre mobilné zariadenia (s podtitulom Skate Jam). Okrem neho sme sa dočkali iba zopár HD remasterov, ku ktorým pribudli aj bonusové úrovne, ale žiaden originálny obsah nebol pridaný.

Tony Hawk’s Pro Skater 5
Zdroj: eurogamer.net

Niekdajšia raketová popularita

To nič nemení na fakte, že počas svojho obdobia od 1999 do 2007 (kedy na hrách pracovala spoločnosť Neversoft) zažívala zlatú éru. Vyšli oceňované tituly ako American Wasteland, či Underground, jadrom série ale zostalo Pro Skater. Jeho tretia epizóda je dokonca najlepšie hodnotenou hrou na PS2 podľa servera Metacritics. Prekonalo aj tituly ako Grand Theft Auto, Resident Evil alebo Metal Gear Solid.

Vyzerá to tak, že Activision sa snažia napraviť si svoju reputáciu. Skaterská séria Tony Hawk totiž dostane nový diel. Dozvedeli sme sa o tom prostredníctvom pomerne netradičného zdroja.

Nový diel na obzore v tomto roku

Austrálska punková kapela The Death Set na svojom facebookom profile uverejnila správu, že pre hru Tony Hawk na rok 2020 licencovali ich hudbu. A to dokonca hneď na 5 z ich skladieb. Skupina si zrejme uvedomila svoju chybu a príspevok po krátkej chvíli vymazali. To len pridáva na možnosti, že ich správa bola pravdivá.

Nebol by to však internet a sociálne siete, keby už neexistovalo zopár screenshotov spomínaného statusu. O jeden z nich sa postaral napríklad užívateľ @TheNathanNS, ktorý ho takmer bleskovou rýchlosťou pridal na svoj Twitter. V príspevku hovorí o tom, že je hra vo vývoji a pridáva snímok statusu kapely, ktorá hovorí o tom, že „tieto s*ačky budete počuť čoskoro„.

Správu krátko na to potvrdila aj profesionálna skaterka Lizzie Armanto, ktorá bude do nej zapojená. Podľa internetového leakera Sabi mala byť hra oznámená na E3, ktoré sa ale nebude konať kvôli koronavírusu. Informáciu podal britský magazín Metro.

lizzie-armanto
Zdroj: pinterest.com

Dozvedeli sme sa tak, že nová hra Tony Hawk je už vo vývoji pod hlavičkou Activision. Či pôjde o priame pokračovanie Pro Skater alebo sa bude jednať o iný titul zatiaľ nevieme. Dúfame len, že dopadne lepšie ako predošlá časť. Budeme si musieť počkať na oficiálne prehlásenie štúdia.

Čo si o vyjadrení kapely myslíte vy? Tešíte sa, že séria Tony Hawk dostane ďalšie pokračovanie? A myslíte si, že pôjde o regulárny diel? Svoje názory nám povedzte v komentároch. 

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -