Seriál Green Lantern hlási veľké zmeny. Kto ponesie prsteň po novom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Green Lantern hlási veľké zmeny

Seriál Green Lantern je nám sľubovaný už do roku 2019. Vtedy ho po prvý raz predstavil producent Greg Berlanti a povedal, že pôjde o najväčší a najdrahší projekt od DC. So všetkými zmenami, ktoré však v štúdiu prebiehajú, tak naberá nový smer aj spomenutá séria.

Malo ísť o najdrahší seriál, ktoré by Warner Bros. prinieslo. Aj s jeho zasadením do vesmíru mal stáť 140 miliónov dolárov. Po zlúčení so spoločnosťou Discovery však nový generálny riaditeľ, David Zaslav, s týmto plánom nesúhlasí. Rozpočet sa bude značne okresávať. Je však stále očakávaný na streamovacej službe HBO Max.

green lantern obsadenie
Zdroj: twitter.com

Prinesie obľúbeného nositeľa prsteňa

Pôvodne mali byť podľa vízie štúdia v centre diania dve postavy a teda dvaja nositelia prsteňa. Nimi mali byť Guy Gardner a Alan Scott, prvý homosexuálny lantern. Dokonca už mali nájdené aj osoby do hereckého obsadenia. Mali nimi byť Finn Wittrock (Ratched) a Jeremy Irvine (Treadstone). Išlo však o predstavu vtedajšieho riaditeľa filmovej tvorby, ktorým bol Walter Hamada.

Ten nesúhlasil (z nešpecifikovaných dôvodov), aby bol hlavným predstaviteľom John Stewart. A s jeho odchodom je konečne priestor voľný. Projekt sa teda skutočne zameria na jedného z najviac populárnych a podľa mnohých aj najviac epických držiteľov hrdinského titulu. Prvý raz bol predstavený v 70. rokoch, po komiksovej udalosti Dark Crisis sa stal najobľúbenejším Green Lanternom. A prekonať Hala Jordana je veru poriadny výkon!

green lantern john stewart
Zdroj: tvline.com

Odchádza scenárista, projekt sa zdrží

Príchod tejto postavy je tak skvelou správou. Horšou však je, že po zmene vedenia a režimu v spoločnosti Warner Bros. sa z vlastnej vôle rozhodol odísť Seth Grahame-Smith. Ten mal byť vedúcou osobnosťou seriálu a slúžiť zároveň aj ako jeho scenárista.

Nové vedúce osobnosti kreatívy pre DC obsah, James Gunn a Peter Safran, tak iste budú mať čo robiť. Seriál sa tak značne zdrží, ale fanúšikovia si zrejme radi počkajú na ich obľúbeného lanterna. Viac informácií v tomto bode nie je známych, budeme ich preto trpezlivo sledovať.

Čo hovoríte na zmeny, ktorými prechádza seriál Green Lantern? Uvidíte aj vy radšej Johna Stewarta alebo ste sa tešili na predošlú dvojicu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -