Ktorí Spider-Mani sa nám ukázali v traileri na Across the Spider-Verse? Tieto veci vám mohli ľahko uniknúť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spider-Mani v traileri na Across the Spider-Verse

Včera k nám dorazila nová ukážka na animované mnohovesmíre dobrodružstvá pavúčích mužov (pardon, osôb). Miles Morales a Gwen Stacy stretnú poriadnu kôpku ďalších postáv, ktoré nesú tento titul, ale aj ich nepriateľov. Tak sa poďme pozrieť, akí ďalší Spider-Mani sa nám odhalili pre Spider-Verse a iné veci, ktoré ste v nabitom traileri mohli ľahko minúť.

V prvom rade vidíme, že je Miles oficiálne uznaný ako nový hrdina Brooklynu. Pri jeho záchranných akciách dostáva burácanie a iné pozornosti od ľudí, ktorí ho vidia. Krátko na to, pri otvorení portálu vidíme, že je vyobrazený poznateľne staršie, čo naznačuje, že od prvého filmu prešlo niekoľko rokov. Znovu ho navštevuje Gwen, pri ktorej je to poznať rovnako.

spider-verse
Zdroj: collider.com

Vitajte v meste plnom Spider-ľudí

Tá ho berie do takzvaného Spider-People City (teda mesta Pavúčích ľudí), ktoré by sa malo nachádzať v centre mnohovesmíru. A tu môžeme vidieť poriadne množstvo nositeľov a nositeliek kostýmu a tým aj titulu. Niektorých je náročné z tak krátkeho a malého záberu identifikovať, preto prípadne ponúkame aj viacero možností.

Hneď zo začiatku vidíme aj dve verzie čierno-bieleho kostýmu, ktorý by mohol pochádzať z viacerých médií. Jedným z nich by mať byť kostým spojený so symbiontom. Kúsok od neho však sedí pavúčí muž s kostýmom Spider-Armor a vedľa neho sedí postava v čierno-žltom obleku, ktorý môžeme poznať pod názvom Spider-Armor MK II.

spider-armor
Zdroj: collider.com

Obleky bytostí bez pavúčieho zmyslu aj viacero fialových kostýmov

Prvý raz nám bol predstavený v komikse Amazing Spider-Man #656. Peter si ho vybudoval po tom, čo stratil svoj pavúčí zmysel. Nakoľko nevie predvídať strely, spravil ho nepriestreľným, aby mu guľky ani naďalej neubližovali. Ďalej vidíme hneď niekoľko kostýmov s fialovými motívmi.

Jedným z nich by mohol byť odkaz na Prowlera, strýka Milesa, ktorého sme videli aj v prvom filme. Môže to byť aj Ultimate Spider-Man kostým, najvýraznejším však je takzvaný Chasm Suit. Ten sa objavil skutočne nedávno, debut mal len tento rok v zošitovke Amazing Spider-Man (Vol. 5) #93. Nosí ho Benjamin Reilly, klon Petera, ktorý, povedzme to zľahka, nemá vždy iba hrdinské úmysly.

spider-verse_trailer
Zdroj: collider.com

Spider-Policajt a tí z PlayStation hry?!

Veľkým prekvapením je, že sa ako Spider-Mani v Across the Spider-Verse ukážu tí z hry od Insomniac Games. Peterov kostým je jednoducho identifikovateľný podľa výrazných bielych liniek na klasickom červeno-modrom kostýme. Vedľa neho rovnako nepopierateľne kráča Miles, respektíve jeho verzia z hry na PS4 (a PS5). A je možné, že sa objavil ešte jeden herný a to Spider-Man z hry na PS1.

Spider-Man
Zdroj: thedirect.com

Menej známym, ale zato príjemným odkazom je Spider-Cop z univerza Earth-19119. Je dlhoročným policajtom a zároveň pavúčím mužov a prvý raz bol predstavený v Spider-Geddon #4. Hneď pri ňom vidíme oblek Iron Spider, teda ten s kovovými rukami a exoskeletom (ktorý sme mohli vidieť aj vo filmoch).

spider-verse_trailer
Zdroj: collider.com

Mary Jane a jej dcéra so schopnosťami

Medzi nimi sa ešte nachádzajú Mary Jane Watson/Spinneret a Annie Parker/Spiderling, žena a dcéra Petera Parkera z Earth-18119. Superhrdinská verzia Mary Jane sa prvý raz objavila v Amazing Spider-Man: Renew Your Vows Vol. 1 #1 z roku 2015. Na rovnakej snímke ešte môžeme zahliadnuť postavu v „teplákoch“, čo bude zrejme Pavitr Prabhakar, hrdina z centrálnej Ázie z komiksu Spider-Man: India #1.

Mnohovesmír so Spider-Manom by nemohlo byť kompletné bez Bombastic Bag Mana. V komikse Amazing Spider-Man #258 z roku 1984 sa Peter zbavil symbionta, prišiel tým však o svoj kostým. Fantastická štvorka mu požičala kostým, aby si však ďalej zakrýval aj tvár, nosil na nej papierovú tašku. Tu však nachádzame klasické kostýmové prvky, zrejme preto, že Sony nemôže použiť materiály FF.

spider-verse
Zdroj: collider.com

Bag Man aj vlkolačí Spider-Man

Na rovnakom zábere môžeme vidieť aj Werewolf Spider-Mana z univerza Earth-7085. Predstavil sa v roku 2007 v kúsku Marvel Zombies/Army of Darkness #5. Tam je príšerou prahnúcou po ľudskom mäse, vyzerá to tak, že to bude oveľa väčším pohoďákom.

Avšak nielen Spider-Mani budú dôležitou súčasťou Spider-Verse, ale aj ich ženské verzie. Klasickým odkazom na Spider-Woman je červeno-žltý kostým. Tu však dostaneme jej úplne inú verziu. Stále však pôjde o Jessicu Drew, táto však bude mať funky afro a bude strieľať pavučiny zo svojich prstov.

Spider-Verse, Spider-Woman
Zdroj: thedirect.com

Drsná Spider-Woman

Hlas jej prepožičia Issa Rae a v prvých záberoch prichádza značne drsným spôsobom. Prifrčí na svojej červenej motorke, s ktorou dáva poriadne na frak Vulturovi. Teda respektíve jeho menej známej, hnedej verzii, ktorá zaujímavo kontrastuje s jeho bežnou zelenou. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že túto hrdinku dokonca vidíme vrhnúť sa do boja aj s tehotenským bruchom!

Na chvíľku však ešte naspäť k Citadele Spider-ľudí. Ďalej ešte medzi nimi môžeme vidieť Spider-Mana Ulimitied či Superior Spider-Mana. Jasný je aj odkaz na Future Foundations kostým. Zatiaľ nevidení, vieme však, že sa objaví aj Spider-Punk či Scarlet Spider. A to ešte môžeme vidieť vznikať nové kostýmy! Jeden sa vyrába u Miguela O’Haru a.k.a. Spider-Mana 2099.

spider-man 2099
Zdroj: collider.com

Spider-Man 2099 bez masky!

Hrdina, ktorému prepožičia hlas Oscar Isaac, bude drsnejší a vážnejší, ako nám už predtým odhalili tvorcovia. Teraz môžeme vidieť, čo sa za jeho emóciami skrýva. Na obrázku, ktorý vidíme na monitore, mu na pleciach sedí dievčatko menom Briella. Pravdepodobne bude jeho dcérou, ktorú stratil, kvôli čomu sa rozhodol otvoriť bránu do mnohovesmíru (podobne ako Kingpin v prvej časti). Čo je však najviac skvelým motívom, konečne ho vidíme bez masky!

Oscar Isaac Miguel O'Hara
Zdroj: thedirect.com

Chýbať nebude ani Peter B. Parker. Hrdina v stredných rokoch, ktorý pôsobil ako akýsi mentor pre Milesa v jednotke, sa tiež posunul. Vidíme ho nosiť popruhy na nosenie dieťaťa. Môže to naznačovať, že sa dali dohromady s Mary Jane a majú spolu dieťa, ktoré už bolo opakovane naznačované. Avšak, môže v ňom nosiť aj niektorú menšiu alebo neľudskú verziu pavúčieho hrdinu…

peter-b-parker-baby
Zdroj: screenrant.com

Budú naši hrdinovia naozaj dobrákmi?

Zostáva nám to vo vzduchu aj otázka, kto bude skutočne hrdinom a kto bude na druhej strane. Vieme, že zopár klasických zloduchov by sa malo objaviť (potvrdený je Spot), konanie postáv však nemusí byť jednoznačne na jednej zo strán. Rozhodne je vidieť, že sa budeme mať na čo tešiť a teraz dostávame poriadny základ pre sľubovaných 240 postáv zo 6 vesmírov. Čakanie na 2. júna bude nekonečné…

Páčia sa vám noví Spider-Mani (a ženy), ktorí boli predstavení pre Across the Spider-Verse? Zachytili ste prípadne nejakých ďalších? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, thedirect.com, collider.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -