Vráti sa do budúcich Star Wars projektov Jar Jar Binks? Jeho predstaviteľ v tom má jasno

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jar Jar Binks opäť v Star Wars?

Jar Jar Binks by sa mohol opäť vrátiť do univerza Hviezdnych vojen. Áno, nebude to určite primárna séria, nakoľko sága rodu Skywalkerovcov bola ukončená, chystá sa však viacero nových projektov. Táto nie veľmi obľúbená postava sa naposledy vo filmovej podobe objavila vo filme Pomsta Sithov.

Jeho herec Ahmed Best mu však prepožičal hlas pre animovanú sériu Clone Wars a niektoré videoherné tituly. Teraz sa má vrátiť v televíznej súťaži Star Wars: Jedi Temple Challenge, ktorá je akousi podobou aj u nás vysielaných relácií Superchyty, Ponorka na Dunaji či Pevnosť Boyard. Len pre fanúšikov Hviezdnych vojen.

Fanúšikovia ho nenávideli

Nemusel by to byť ale jediný návrat tohto nenávideného Gungana. Ten sa objavil v prequelovej trilógii Star Wars od Georgea Lucasa, Skrytá hrozba. Kvôli svojmu otravnému charakteru a zvláštnemu spôsobu vyjadrovania sa na neho zniesla veľká kritika od fanúšikov. V nasledujúcich dvoch častiach sa preto objavoval čoraz menej.

Už pred filmom Klonovaní útočia sa totiž základňa odporcov tejto postavy značne rozrástla. A to až do takej miery, že začali osobné útoky voči jeho predstaviteľovi samotnému. Best pomerne otvorene hovorí o svojom životnom zápase s týmto charakterom a hlavne reakciami. Dokonca priznal, že kvôli tomu zvažoval samovraždu. Preto je veľkým prekvapením, že sa k roli vrátil.

Musíme mu priznať aj zásluhy

Síce figuroval ako dabingový herec, ale stále mal k projektu blízko. Vraj mu pomohol aj fakt, že Jar Jar Binks bol predsa len prelomovou postavou. V roku 1999, kedy bol film natočený, totiž značne pomohol posunúť istú technológiu. Je ňou takzvané motion capture, kedy herca snímajú kamery a neskôr na neho naanimujú danú postavu. Dnes bežná prax v takmer každom veľkom blockbusteri.

Od tretej časti prequelovej trilógie sa však Jar Jar neukázal v hlavnej filmovej ságe. Vzniklo o ňom množstvo fanúšikovských teórií, mnohé z nich naozaj zvláštne (napríklad, že zomrel a jeho force spirit je neustále pri Anakinovi…), niektoré skôr humorné alebo parodické. Napríklad to, že v skutočnosti bol najväčším Sith lordom, ktorý ovládal všetkých.

jar jar sith lord
Zdroj: medium.com

Možno by to bolo aj lepšie vysvetlenie, aké sme dostali v deviatom filme, Vzostup Skywalkera. V podstate žiadne… ale to je tiež skôr predmetom žartov.

Ukáže sa Gungan znovu?

Podstatné ale je, že Ahmed Best má stále aktívny Twitter, kde komunikuje s fanúšikmi. Nedávno sa ho práve jeden spýtal, či by si rolu zopakoval. Za správnych okolností by to podľa neho šlo, ako sa vyjadril:

„Vrátil by som sa ako Jar Jar Binks, ale skutočne by to záležalo na príbehu.“

Návrat tejto postavy do praďalekej galaxie by teda vôbec nemusel byť vylúčený. Najlogickejším krokom by zrejme bolo, keby sme ho uvideli v chystanej sérii pre Disney+. Tá sa má venovať mladému Obi-Wanovi a práve ten má s Jar Jarom spoločnú minulosť. Ich opätovné stretnutie by teda nemuselo byť až také bolestivé. Uvidíme, ako sa tvorcovia rozhodnú.

Privítali by ste návrat Jar Jar Binska do Star Wars, alebo postavu tiež nenávidíte ako množstvo fanúšikov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -