Star Wars: Visions poskytne 9 samostatných krátkych príbehov. O čo pri každom z nich pôjde?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Star Wars: Visions odhaľuje názvy a ďalšie informácie

Iba pre krátkym časom sme vás v samostatnom článku informovali o spojení príbehov z preďalekej galaxie a anime. Star Wars: Visions bude rozprávať 9 nezávislých príbehov, každý s iným dejom, o ktorých sme sa dozvedeli prostredníctvom Anime Lite Expo. Medzičasom nám ale prezradili aj viac detailov a tak sa na ne pozrieme spoločne tu.

Lucasfilm sa rozhodol odhaliť viac, aby nás vedeli poriadne na príbehy pripraviť. Po svojom paneli, kde aj tvorcovia, scenáristi a režiséri hovorili o príbehoch, priniesli aj detaily o konkrétnych z nich. 22. september si poriadne zapamätajte a zapíšte do kalendárov, pretože 7 japonských štúdií prinesie 9 príbehov z Hviezdnych vojen.

Kamikaze Douga – The Duel

Hneď pri prvom príbehu vidíme, že Hviezdne vojny dostanú poriadny nádych japonskej ikonografie. Jedi a Sith ako samuraji, mecha droid v slamenom klobúčiku. Samozrejme, že sa pri artworku pri tom úplne vybláznili. Režisér Takanabu Mizuno tu mal jediný cieľ. Napísať akýsi milostný list celému Star Wars univerzu.

A to sa mu očividne ústrednou témou aj dobre darí. V centre príbehu bude stáť niekto, kto si musí zvoliť nezištnosť a pomoc druhým – jednoducho klasická téma. A nachvíľku sa ešte vrátime k vizuálom, tie vyzerajú perfektne. Epizóda bude čiernobiela, iba s nejakým objavením farieb pre konkrétne elementy – napríklad svetelné meče.

Star-Wars-Visions duel
Zdroj: cbr.com

Geno Studio – Lop and Ocho

Tento príbeh sa má sústrediť na boj prírodnej krásy proti zdrvujúcej industrializácii. Tú tu samozrejme bude zastupovať Impérium, ktoré je nezastaviteľným zosobnením technológie. Na druhej strane je tu vesmírna zajačia osoba, ktorá sa volá Lop. Už teraz vidíme, aká je rozkošná a nemôžme si ju nezamilovať. Medzi jej cnosti patrí aj oddanosť rodine a dobru celkovo.

vision lop
Zdroj: animenewsnetwork.com

Studio Colorido – Tatooine Rhapsody

„Odložte blastery, zoberte gitary“ hovorí výkonný producent Josh Rimes. Tu sa dostávame do zatiaľ úplne neprebádaných vôd – pôjde o rockovú operu! Tu vidíme kapelu, ktorá chce preraziť v podnikoch po preďalekej galaxii. Unikátny nápad, šialený nápad. Ale aby toho nebolo málo, tak banda narazí aj na klasické charaktery, ktoré poznáme z filmov. Cestu im skríži Jaba the Hutt či Boba Fett.

star_wars_anime_boba_fett
Zdroj: polygon.com

Trigger – The Twins a The Elder

Tu máme dva príbehy od toho istého štúdia, tak si ich zoberieme naraz. Nachvíľu zabudnite na Luka a Leiu, The Twins predstaví úplne iných súrodencov. Dvojičky sa zrodili na temnej strane. Príbeh nám však ukáže ako ďaleko je brat ochotný zájsť, aby zachránil svoju sestru. A čakať máme aj poriadne vizuály, stačí sa pozrieť na Star Destroyer, ktorý tam priniesli.

The Elder bude skúmať zase iný druh vzťahu, tiež však jeden z klasických pre ságu. Puto medzi jediovským majstrom a jeho Padawanom. Keď uvidíme tento krátky príbeh, tak vraj pochopíme aj ďalší význam toho, čo toto spojenie znamená, sľubuje nám režisér Shirasaki.

star wars vivions twins
Zdroj: ign.com

Kinema Citrus – Village Bride

Tu uvidíme padlého Jedia, ale tiež vraj nie spôsobom, ako by sme to čakali. Tento príbeh pristupuje k Sile trochu inak, akýmsi romantickejším, až meditatívnym spôsobom. Pozeráme sa na tradičnú svadbu v odľahlej dedine. Mier však naruší nečakaná udalosť a nevesta bude musieť urobiť nečakané rozhodnutie, aby zachránila svoj ľud. Bude to poetické, bude to horkosladké.

visions3
Zdroj: vitalthrills.com

Science Saru – Akakiri a T0-B1

Ďalšie štúdio, ktoré robí pre Star Wars: Visions dva príbehy. Prvý má byť o bolestivom príbehu princeznej. Je to vraj to pravé spojenie západného a východného sveta, je to ako keby do filmov Akiru Kurosawu prerazila mytológia Hviezdnych vojen. Do toho ešte pridá svoju štipku korenia samotné štúdio. A na výsledok sme teda nesmierne zvedaví.

T0-B1 bude príjemným a milým príbehom, ktorý má zahriať naše srdce. A podľa príbehu to aj tak skutočne vyzerá. V jednoduchosti, bude o rozkošnom droidovi, ktorý sa túži stať Jediom. A aby sa tu nadšenie ešte vystupňovalo, ruku k dielu pridá aj tvorca klasického anime Astro Boy. Bude sa tu síce starať „len“ o nazvučenie a hudbu, ale predsa, tá tvorí dosť z atmosféry.

visions4
Zdroj: vitalthrills.com

Production IG – The Ninth Jedi

Zrejme najväčšie štúdio na tomto zozname. Robili na Ghost in the Shell, vytvárali anime sekvencie do filmu Kill Bill. Niekto takýto pracujúci na Star Wars? Hneď nám to ukážte! Pôvodne vytvárané ako dva samostatné animované príbehy, zlúčili sa do jedného (a teda zrejme s dvoma príbehovými linkami). Prvý príbeh bol z časov, keď Jediovia padli a stali sa z nich len legendy. Výrobca svetelných mečov má však niekoľko kúskov, ktoré chce ešte týmto hrdinom doručiť a preto vyšle svoju dcéru, aby ich hľadala.

Druhý príbeh je o ôsmich bojovníkoch, ktorí sa dozvedia, že ovládajú Silu. Musia sa naučiť veriť si navzájom a tak vytvoriť spolu skupinu. No a dcéra výrobcu svetelných mečov tu bude deviatym členom… Dva príbehy spolu, aby vytvorili jeden epický. Výroba svetelných mečov. To nás úplne dostali. A ešte si dali záležať aj na hudbe. Tú nahrávali v koncertnej sále Muza Kawasaki Symphony Hall.

star_wars_anime_main
Zdroj: slashgear.com

Kombinácia bude chutiť každému

Aj samotní tvorcovia hovoria, že si užívali ako príbehy vznikali. Vraj idú dokopy ako arašidové maslo a čokoláda a tak sa nikto nemusí báť, že by ich nezaujali. Užijú si ich ľudia, ktorí nechodia v anime vodách a rovnako aj anime fanúšikovia, ktorí natoľko nezavadili o Hviezdne vojny. Jednoducho perfektné spojenie, ktoré by si mal vychutnať každý.

Ako sa vám pozdáva spojenie anime a Hviezdnych vojen v 9 krátkych príbehoch v chystanom seriáli Star Wars: Visions? Ste viac fanúšikmi jedného alebo druhého? Plánujete sledovať? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: starwars.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -