Budú Strážcovia Galaxie 3 posledným filmom pre tento tím? James Gunn dal definitívnu odpoveď

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Strážcovia Galaxie 3 budú koncom pre tento tím

Strážcovia Galaxie 3 budú posledným filmom, v ktorom sa objaví tento tím. Potvrdil to režisér James Gunn v sérii Hero’s Nation, ktorú pripravuje portál Deadline. Kým primárne hovorili o jeho momentálne vysielanom seriáli pre DC, Peacemaker, reč prišla aj na jeho tému Marvel filmov. A rok 2023 naozaj bude koncom jeho intergalaktickej ságy.

Strážcov Galaxie prvý raz predstavil vo filme v roku 2014. Jeho hlavnými členmi sú Peter Quill a.k.a. Star-Lord (Chris Pratt), Gamora (Zoe Saldana), Drax Ničiteľ (Dave Bautista), Rocket Racoon (Bradley Cooper), a Groot (Vin Diesel). V druhom filme tím obohatili ešte Gamorina sestra Nebula (Karel Gillan) a Mantis (Pom Klementieff).

Strážcovia Galaxie 2
Zdroj: cnet.com

Úloha v MCU a ich budúcnosť

Okrem svojich filmov zohrali dôležitú úlohu aj v Avengers: Infinity War a Endgame. Pripojili sa k boju proti najväčšej hrozbe v MCU dovtedy, Thanosovi. Záchrana vesmíru ale nebola ani pre nich konečnou cestou a pripojili sa na ďalšie spolu s Thorom. Najbližšie ich teda uvidíme v jeho štvrtom filme.

Tento rok nás s nimi čaká vianočný špeciál, ktorý bude mať približne 40 minút. Režisér sľubuje, že nepôjde len o krátke zábavné uvoľnenie, ale naplno rozvinie dej a pripraví veci na tretí diel, ktorý je plánovaný na máj 2023. James Gunn povedal, že ten bude rovnako „temný ako veľký“.

vedľajšia postava zo strážcov galaxie
Zdroj: reddit.com

„Toto je pre nás koniec“

Niektorým fanúšikom možno zlomí srdce, pretože teraz sú naozaj na zázname potvrdené jeho slová. Tretí diel bude totiž posledným, kde sa posádka Strážcov ukáže naposledy vcelku tak, ako ju poznáme. Povedal nasledovné:

„Toto je pre nás koniec. To je posledný raz, keď ľudia uvidia tento tím Strážcov… Chcem byť však verný postavám, verný príbehu a dať ľudom také ukončenie, aké si pre neho zaslúžia. To je vždy trochu desivé, takže sa snažím ako sa dá.“

Vo štvrtých Strážcoch to bude inak

Musíme však povedať, že to nie je prvý raz, čo by nás režisér varoval. Už v minulosti tvrdil, že ak niekedy budú Strážcovia Galaxie 4, tak to bude iný tím. Už len zostáva uvažovať, ako veľmi iný bude. Možno má na mysli len to, že niektoré postavy skupinu opustia.

To je tragické samo o sebe, ale zo skorších správ vieme, že pôjde o posledné účinkovanie Draxa. Jeho predstaviteľ, Dave Bautista povedal, že už rolu viac stvárňovať nechce a režisér samozrejme jeho voľbu rešpektuje. Možno teda ubudne niekoľko členov a pridajú sa noví…

strážcovia galaxie nova
Zdroj: wallpaperflare.com

Úplne nové zloženie?

A možno to bude celé inak. V komiksoch sa predsa vyskytlo viacero verzií tohto tímu. Priamy odkaz na ten najpôvodnejší sme napríklad dostali aj na konci druhých Strážcov, po tom, čo si Yonduho prišli uctiť jeho bývalý kolegovia, Ravageri.

Do MCU koniec koncov vstupuje veľký hráč – Adam Warlock. Navyše sa k chystaným The Marvels (pokračovaniu Captain Marvel) naznačuje aj príchod postavy známej ako Nova. Žeby to bol práve tento charakter, kto by bol novým vodcom Strážcov? Zostáva len čakať, ako sa to vyvinie a tešiť sa na 23. mája 2023 na premiéru Strážcov Galaxie 3.

Ako si vy myslíte, že to bude? Bude film Strážcovia Galaxie 3 definitívnym koncom pre tento tím a uvidíme úplne nový alebo nás čaká výmena viacerých členov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -