Bude The Book of Boba Fett nový Star Wars seriál alebo pokračovanie The Mandalorian?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Článok obsahuje SPOILER k finále (8. časť 2. série) seriálu The Mandalorian. Pokiaľ ste ešte poslednú časť nevideli, prečítajte si ho neskôr.

Nový spin-off s Boba Fettom oznámený

The Book of Boba Fett. Tak bude znieť názov spin-offu týkajúceho sa tohto lovca odmien, ktorý nám bol naposledy oznámený. Stalo sa tak v krátkej (ale zato poriadne intenzívnej) scéne, ktorá išla po titulkoch finále The Mandaloriana. Posledná časť druhej série nám pripravila poriadne prekvapenia a toto bolo rozhodne jedným z nich.

Kapitola s názvom The Rescue (záchrana) uzavrela príbehovú líniu, ale zato poriadne pripravila pôdu pre budúcnosť Star Wars. Už na začiatku série sa objavil znovu Boba Fett, ktorého si opäť po prequelovej trilógii zahral Temuera Morrison a teraz vieme, že sme ho rozhodne nevideli naposledy.

seriál Boba Fett
Zdroj: denofgeek.com, digitalspy.com

Objavenie v druhej sérii Mandaloriana bol pre fanúšikov splnený sen

Prvý raz sa ale objavil v piatej časti Hviezdnych vojen, Impérium vracia úder. Hneď v ďalšom pokračovaní, Návrat Jediho, sme videli situáciu, o ktorej sme si mysleli, že je jeho koncom. Fanúšikovia si ale odvtedy priali, aby mohli vidieť viac a istý čas bol v pláne aj samotný film, ale akosi sa neujal.

Štefetu tajomného bojovníka v brnení (a prípadného nájomného lovca) v podstate prebral Pedro Pascal v seriáli The Mandalorian. Ale všetko sa znovu obrátilo, keď sa skôr v druhej sérii (v podstate v krátkom mihnutí hneď na začiatku) opäť ukázal. Potvrdilo sa tak, že utiekol zo sarlaccovej jamy a stále žije. Prebral si svoje brnenie, spojil sa s Din Djarinom a finále série ho poslalo na vlastnú cestu.

film boba fett
Zdroj: syfy.com

The Book of Boba Fett v decembri 2021

V potitulkovej scéne tejto epizódy sme mohli vidieť, ako spolu s Fennec Shand (Ming-Na Wen) prichádza opäť na Tatooine. Konkrétne do Jabbovho paláca, kde momentálne vládne Bib Fortuna. Po tom, ako vypracú celý palác a vyrovnajú si účty aj s jeho samotným vedúcim, Boba Fett sa stáva novým vládcom. Zrejme aj celého kriminálneho syndikátu na piesočnej planéte.

Následne vidíme, že v decembri 2021 príde spin-off The Book of Boba Fett. Nevieme však zatiaľ, či to bude jedna celá samostatná séria, alebo či to bude film. Dokonca sa rozbehli na sociálnych sieťach špekulácie o tom, že by to mohla byť jednoducho jedna z príbehových liniek 3. série The Mandaloriana, alebo dokonca jej náhrada.

the book of boba fett
Zdroj: comicsbeat.com

Film, seriál, dejová linka?

Už predým sa objavili správy, že spin-off s Boba Fettom by mal prísť ešte pred treťou sériou. Tá je tiež zatiaľ ohlásená na Vianoce budúceho roka, tak by to celkom dávalo zmysel. Ale možné je aj to, že dostaneme krátky film, ktorý by nás uviedol do deja a prepojil by niektoré linky. Takto by sa nemuselo zasahovať do hlavného príbehu s Djarinom a Baby Yodom (áno, vieme ako sa volá, ale stále je to Baby Yoda).

Ak by však nešlo o samotný film, ale limitovanú sériu pre Disney+, nadšenie fanúšikov by bolo o to väčšie. A to by tiež dávalo zmysel v súvislosti s oznámením, že príde 10 nových Star Wars projektov. Medzi nimi sú napríklad Ahsoka alebo Rangers of the New Republic, ktoré by sa mali odohrávať približne v rovnakom čase ako The Mandalorian.

Všetky plánované Star Wars projekty
Zdroj: crehana.com, digitalspy.com

V akom čase by sa mohol odohrávať?

Ak by sa Disney snažilo tieto seriály prepojiť, vtedy by bol určite rozumný krok, aby sa The Book of Boba Fett odohrávalo medzi nimi. Ale nie je vylúčené ani to, že sa pozrieme trochu do minulosti, kde by sme sa dozvedeli napríklad to, ako prežil sarlacc a čo sa s ním dialo potom. Alebo napríklad to, ako uzavrel spojenectvo s teraz ešte drsnejšou Fennec. Toto by sme ale stále mohli dostať napríklad aj vo forme flashbackov.

V každom prípade nás ale táto potitulková scéna z finále The Mandaloriana perfektne naladila na to, čo príde. Boba Fett získal niekoľko rokov po smrti Jabba the Hutta absolútnu moc a uvidíme, čo sa s ňou chystá spraviť. Je škoda, že nemáme momentálne viac detailov, ale jedna vec je viac ako istá – tento lovec odmien je už neoddeliteľnou súčasťou Star Wars univerza.

Čo si vy myslíte o The Book of Boba Fett? Mohlo by ísť o film, seriál, či jednu z dejových línií? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -