V The Boys sme videli postavu menom The Legend. Kto to je?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Boys a postava The Legend

Superhrdinský seriál z dielne Amazon Prime je každou sériou a každým dielom čoraz šialenejším. Avšak tentoraz nám v jednej z častí predstavili aj novú postavu, ktorá však mala v komiksoch bohatú históriu. V piatej častí tretej série The Boys sa objavil The Legend. Kto to je?

Najprv sa samozrejme musíme pozrieť na udalosti epizódy, ktoré k nemu tím dostali. Soldier Boy (Jensen Ackles) sa dostal do New Yorku a netrvalo ani hodiny, kým spôsobil katastrofu. Na mieste výbuchu, ktorý spôsobil, sa stretli Butcher (Karl Urban), Hughie (Jack Quaid) a MM (Laz Alonso). Milk vytušil blízke miesto a starého známeho.

the boys butcher hughie mm
Zdroj: reddit.com

Zákulisné informácie o superhrdinoch

Tak prichádzajú do bytu charakteru, ktorého volajú iba The Legend, aj keď nejde o meno, ale status. Soldier Boy u neho totiž hľadal svoje „odložené“ veci, hlavne svoj superhrdinský oblek. Legend bol totiž niekdajším viceprezidentom manažmentu hrdinov vo Voughte. Teda vykonával presne tú pozíciu, čo neskôr Madelyn Stillwell (Elisabeth Shue).

Má teda na superhrdinov všetky zákulisné informácie a teda aj špinu. Tak nám bolo ukázané, že s The Boys už má spoločnú minulosť a opakovane ho žiadali o pomoc. Avšak dostávame aj náhľad na, to aké vzťahy má s jednotlivými členmi. MM-a víta s otvorenou náručou, iné je to pri Butcherovi.

Butchera nevíta s otvorenou náručou

Medzi nimi padne výmena niekoľkých nelichotivých slovných spojení, ale koniec koncov, predsa ide o bežný rozhovor s Billom. Nečudo, vzhľadom na to, že kvôli ich incidentu s hrdinkou menom Electroshock prišiel o nohu… Avšak, hlavne má postava množstvo narážok o nakrúcaní filmu a aférach (ak sa to dá takto jemne nazvať) s hercami.

Predstavuje tu teda akési stvárnenie klasickej éry Hollywoodu. To dokazuje aj cigara, ktorá je stále v jeho ústach (a iné látky v jeho nose…) a tmavé okuliare. To súhlasí s tvrdním, že tvorca Eric Kripke vytvoril do seriálu The Boys postavu The Legend ako paródiu Roberta Evansa.

the boys the legend
Zdroj: slashfilm.com

Paródia na vedúceho štúdia a zlatú éru Hollywoodu

Ten bol šéfom štúdia Paramount Pictures v rokoch 1967 až 1974. Známy je pre prácu na filmoch ako Rosemarino dieťa, Krstný otec či Chinatown. A práve na tieto a sexuálne eskapády popri ich produkcii dostávame narážky. Avšak ide o pomernú zmenu voči pôvodnému komiksu, ktorý vytvorili Garth Ennis a Darick Robertson.

Tam sa objavil hneď v siedmom zošite. Pôsobil ako častý informátor skupiny, ale hlavne, vlastnil obchod s komiksami. Často žil iba v nich a niekedy mal problém rozlíšiť udalosti zo stránok od tých so superhrdinami v reálnom svete. A hlavne, pôsobil ako paródia na Stana Leeho. Pochopiteľne, zmena v seriáli bola správnym krokom.

the boys the legend
Zdroj: cbr.com

Odklon od komiksovej predlohy (ale správny)

Komiksy ho privádzali naspäť opakovane, bol v podstate stálou postavou. Je otázne, či sa ešte vráti v seriáli, ale rozhodne by sme ho vidieť chceli. Stvárnenie, ktoré mu priniesol Paul Reiser (známy aj zo Stranger Things) sa totiž môže stať aj behom pár momentov rovnako legendárnym ako titul postavy.

Páčila sa vám v The Boys postava s titulom The Legend? Zabavili vás jeho hollywoodske historky? Chceli by ste ho tam vidieť znovu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -