Spin-off k hororu Tiché miesto si vyhliadol režiséra. Na konte má minuloročný hit

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spin-off k filmom Tiché miesto

John Krasinski hovorí o tom, že vidí spin-off k filmom Tiché miesto snáď odvtedy, kedy vyšla prvá časť. Tú sme dostali v roku 2018 a išlo o veľmi unikátny kúsok na hororovej scéne. Samozrejme ale ďalší projekt, ktorý by sa odohrával v rovnakom svete, záležal od toho, aký budú mať filmy komerčný úspech.

Jednotka vďaka svojmu jedinečnému konceptu dopadla na výbornú. Celosvetovo si zarobila 350 miliónov dolárov. Pokračovaniu, ktoré prišlo v roku 2021, sa darilo aj počas toho, ako bolo uvedené do kín počas pandémie. Dokonca sa mu podarilo prelomiť aj niekoľko rekordov. Preto štúdiu Paramount Pictures nebránilo už nič v tom, aby dalo aj ďalším filmom zelenú.

Tiché miesto 2 spin-off
Tiché miesto 2

Jeff Nichols projekt v októbri nechal

Krasinski povedal, že by mal nápady aj na tretiu časť, ale už nie je pripravený sa projektu zaviazať ako režisér. Dal prednosť spin-offu a ako režiséra si vyhliadol Jeffa Nicholsa. Ten priniesol v minulosti filmy ako Vyvolený (Midnight Special) alebo Bahno z Mississippi. Od projektu však v októbri odstúpil. Neboli v tom žiadne hádky alebo nepriateľské zámery, iba dal prednosť inému, vraj vysoko profilovému sci-fi od rovnakého štúdia.

Na palube ďalej zostal Krasinski so svojou spoločnosťou Sunday Night Productions ako producent. Zároveň tieto role s ním plnia aj Michael Bay, Andrew Form a Brad Fuller. Zostáva však úloha nájsť novú osobu, ktorá vedľajší film povedie.

tiché miesto III
Zdroj: wallpapersden.com

Nový režisér v jednaní

Štúdio teraz vedie jednania s Michaelom Sarnoskim. Ten si získal slávu a dostal sa do pozornosti Hollywoodu len minulý rok, keď priniesol oslavovanú drámu Pig. Hovorí o zberačovi hľuzoviek, ktorý hľadá svoj jediný zdroj financií, ktorý mu bol odcudzený – prasa. Hlavnú úlohu si tu zahral Nicolas Cage.

Pri ňom vieme, že nebol výber úloh vždy najšťastnejší. V posledných rokoch sa však objavoval aj v kvalitnejších snímkach ako Mandy alebo Farby z kozmu. Avšak až o dráme Pig sa vyjadril, že mu pomohla znovu oživiť jeho kariéru a režiséra označil ako „archanjela Michaela“. Zrejme nečudo, keď sa o filme šušká ako o kandidátovi na Oscarov.

nicolas cage pig
Zdroj: irishtimes.com

Zaboduje archanjel Michael aj tu?

Aj to je jedným z dôvodov, prečo by štúdio chcelo, aby spin-off k filmom Tiché miesto viedol práve Sarnoski. A predsa len, už v roku 2018 sa hovorilo o tom, že okolo tohto post-apokalyptického sveta by sa mal vybudovať samostatný filmový vesmír. To sa potvrdilo po tom, čo bol prvý film, nízkoprofilový horor obrovským (komerčným) hitom.

V hlavných úlohách sa objavili Emily Blunt a John Krasinski. Ide o manželský pár, ktorý sa snaží prežiť a vychovávať svoje deti vo svete, ktorý zasiahla katastrofa. Musia sa brániť nebezpečným mimozemšťanom, ktorí zaútočia na ľudí ak započujú akýkoľvek zvuk. Ich hlavným cieľom je preto zostať ticho.

pokračovanie filmu tiché miesto
Zdroj: nytimes.com

Počíta sa aj s Blunt a Krasinskim?

Druhá časť sa skončila dostatočne otvorene na to, aby sme mohli dostať ďalšie pokračovanie. Podľa úspechu a slov pôvodného režiséra je to takmer isté. Sústredenie ale teraz je na samostatný film, ktorý sa bude odohrávať v rovnakom svete.

Ten bol pôvodne naplánovaný na vydanie 31. marca 2023. S pandemickou situáciou a neustálym posúvaním filmov (a výmenou režiséra) by sa to však mohlo meniť. Krasinski ani Blunt nie sú do filmu potvrdení, ale nikdy nie je vylúčené, že by sa mohli objaviť aj v spin-offe.

Ako si myslíte, že bude vyzerať spin-off k filmom Tiché miesto? Myslíte si, že by sa mohol objaviť aj John Krasinski a Emily Blunt? Čo hovoríte na výber režiséra? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -