Spoločnosť Lionsgate chce priniesť reboot filmu Záhada Blair Witch. Ako by mal vyzerať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Reboot Záhady Blair Witch

Spoločnosť Lionsgate diskutuje o tom, že by mali priniesť reboot filmu Blair Witch. Celým názvom Záhada Blair Witch, ide o absolútne ikonický kúsok medzi fanúšikmi hororu z roku 1999. Found-footage, teda štýl filmu, ktorý pôsobí ako by bol zo záznamov na nájdenej kazete, nebol v tom čase ničím novým. Avšak nikto ho nedokázal ukázať tak, ako práve zmienený film.

Mohol za to do veľkej miery aj marketing filmu, ktorý ho prezentoval ako naozaj nájdenú videokazetu v kopcoch Black Hills. To dalo divákom väčší pocit neznáma a prilákalo ich to do kín alebo podnietilo kúpiť si kazetu. Takto film pri svojom skutočne skromnom rozpočte 60 000 dolárov dokázal zarobiť neuveriteľných 250 miliónov amerických dolárov.

Zdroj: screenrant.com

Realistické pôsobenie na divákov

Takto snímka aj pôsobí. Skupina nadšencov, ktorá ide pátrať po bosorke Blair Witch, pôsobí realisticky a ich reakcie sú mimoriadne uveriteľné. Tak film dokázal byť úspešný aj bez veľkých efektov, monštier či dokonca samotnej postavy čarodejnice. Teda ako naozaj niečo, čo by dala dohromady skupina amatérov, takže o to pôsobivejšie.

Samozrejmosťou je, že keďže ide o jeden z najzárobkovejších hororov, štúdiá si chceli namastiť vrecká pokračovaním. Hneď v roku 2000 prišla druhá časť, ktorá sa nedržalo spôsobu zobrazenia filmu a išlo o štandardný horor. Nájde si svojich fanúšikov, avšak išlo jednoznačne o snahu vydolovať zo značky čo najviac.

blair witch 2
Zdroj: imdb.com

Najposlednejšie pokračovanie prepadlo u divákov

Avšak ešte horšie je to pri filme, ktorý prišiel v roku 2016. Ten sa síce snaží nasledovať príbeh prvého filmu a aj sa vracia k found-footage spôsobu, avšak nedokázal zafungovať. Síce išlo o finančný úspech, lebo sa priklonil k nižšiemu rozpočtu (v tomto prípade 5 miliónov), avšak v očiach kritikov aj mnohých divákov prepadol. Napríklad na Rotten Tomatoes má nelichotivých 37 %.

Teraz ako prvý priniesol správu portál Ankler, že sa Lionsgate snaží vrátiť k pôvodnej mágii. Avšak skúšajú to iným spôsobom. Namiesto toho, aby tvorili stále podobné pokračovania, chcú priniesť reštart série. A veria, že reboot Záhady Blair Witch prinesie opäť pozornosť divákov z značke.

blair witch 2016
Zdroj: csfd.com

Dokážu zachytiť pôvodné čaro?

Avšak otázkou je, či je naozaj takýto kúsok potrebný. Pôvodná snímka z roku 1999 je natoľko originálna a zároveň nadčasová, že je skutočne ťažké replikovať to, čo sa v nej odohrávalo (a akým spôsobom). Avšak samozrejme je vždy šanca, že prídu s niečím jedinečným a podobne desivým, čo by mohlo mať podobný výsledok. Tak zostáva iba čakať (a potom sa vrhnúť k plátnu či obrazovke).

Ako sa vám pozdáva nápad, že by mala byť séria Blair Witch reštartovaná? Ste fanúšikom prvého filmu, prípadne niekoľkých ďalších? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -