TIP na seriál: Castlevania | Anime seriál (aj) pre anime hejterov?

Nenechajte si ujsť

TIP na seriál: Castlevania

Anime? Veď to je predsa tá zvrátená rozprávka s postavami, čo vyzerajú na 10 rokov a obdobne aj znejú. A navyše, kto má rozumieť japončine?! Keď pozeráš anime, asi si aj fanúšik hentai, však? Nebudeš ty náhodou pedofil?

Recenzia na prvú sériu seriálu Castlevania

Znie to povedome, fanúšikovia anime? Alebo ste sa v tom nebodaj našli, anime hejteri? V živote každého takéhoto fanúšika príde zlom, keď sa skôr či neskôr stretne s hejterom. Lietajú taniere, stoličky a škaredé slová znevažujúce jednu, či druhú stranu. Ale neblbnite už, je na čase zakopať bojovú sekeru, pretože REWIND prichádza s riešením. Chcela by som upozorniť hejterov, že nasledujúce riadky a odporúčania budú poburujúce – ničiac život, aký ste doteraz poznali. (Poznámka autora: čítať na vlastné riziko)

Castlevania recenzia
Hlavná postava série, Trevor Belmont; Zdroj: netflix.com

My vám totiž radíme pozrieť si anime. Áno, viem, nie je to rada, ktorú by ste nepočuli už tisíckrát. Veď si to pozri, to je najlepšie anime na svete, hneď sa ti to zapáči! – a vaša okamžitá odpoveď: NIE. No Castlevania je naozaj anime, ktorému by ste mali tú šancu dať. A teda vás prosím, pokiaľ sa sa dočítali až sem, nevypínajte v nervoch tento článok a vydržte s nami ešte pár riadkov. Tu je niekoľko dôvodov, prečo si tento seriál pozrieť!

Anime priamo od Netflixu

Áno, čítate správne. Azda naj presvedčujúci dôvod, prečo si tento seriál pozrieť je to, že ho zastupuje tento seriálový velikán, ktorý sa podpísal pod skvelé tituly, ako napríklad Stranger Things alebo Black Mirror. Stále nepostačujúce? Pohnime sa teda k dôvodu číslo dva!

Nemáte radi japončinu?

Žiaden problém! Tento seriál je totiž aj v angličtine, pokojne aj s českými či slovenskými titulkami. Štuple do uší môžete už odložiť a vychutnať si charizmatické hlasy amerických dabérov.

castlevania 2. séria
Zdroj: geektyrant.com

Skvelý dej s poriadnou dávkou humoru

Castlevania sleduje príbeh syna Draculu a smrteľníčky, ktorý sa po upálení jeho matky cirkvou pokúša zastaviť svojho otca pred zničením sveta. K tomu pridáme bývalého lovca príšer s problémom s alkoholom a čarodejníčku – a máme dokonalú rovnicu na zabitie víkendového voľna.

Tento seriál ma totiž všetko: akciu, romantiku, brutalitu a nesmieme zabudnúť ani na obrovskú dávku sarkazmu. Nepochybujeme preto, že si to svoje si pri ňom nájde naozaj každý. A čo viac, poteší vás aj perfektná dĺžka častí, ktorá nepresahuje hranicu 25 minút, zaraďujúc Castlevaniu medzi tzv. seriálové jednohubky. Ak začnete ráno, večer kľudne stihnete zájsť aj na pivo či dve.

Castlevania druhá séria trailer
Zdroj: youtube.com

Naozaj vysoké hodnotenie

Áno, čítate správne. Podľa štatistík na IMDb ľudia hodnotia seriál Castlevania až 8,1/10. Google štatistiky dokonca ukazujú neuveriteľných 98%, čo je dokonca o 1% viac ako získal už spomínaný seriál Stranger Things.

Mohlo by vás zaujímať: Anime seriál Gods & Heroes od Netflixu

Stále nepresvedčení? Nezúfajte! Náš web REWIND je tu pre vás stále, prinášajúc každodenné novinky zo sveta filmov a seriálov. Či už je to anime, romantika, niečo akčné či dobrodružné, sme si istí, že si tu každý nájdete svoje!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -