10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #29

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa opäť pozrieme na populárne fantasy filmy, ktoré ste si tak veľmi obľúbili. Dnes sa však pozrieme na tie najpopulárnejšie fantasy série. Ktorú z nich máte najradšej?

1. Piráti Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Johnny Depp si vo svojom osobnom voľne poranil bližšie nešpecifikovaným spôsobom ruku. Okamžite odletel z natáčania späť do Spojených štátov, kde podstúpil operáciu.

Zdroj: scroll.in

2. Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža (2006)

Na filme sa podieľal aj Tim Burton, navrhol vzhľad niekoľkých členov posádky Bludného Holanďana.

Zdroj: wall.alphacoders.com

3. Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2003)

Scenárista Stuart Beattie napísal postavu Jacka Sparrowa pre herca Hugha Jackmana, ale štúdio tvrdilo, že nie je dostatočne veľkou hviezdou.

Zdroj: ppc.wikia.com

4. Harry Potter a Dary smrti – 2 (2011)

Maggie Smith (profesorka Minerva McGonagallová) bojovala v čase nakrúcania tohto aj predchádzajúceho filmu Harry Potter a Dary smrti – časť 1 (2010) s rakovinou. Túto skutočnosť však tajila, aby neznepokojovala filmový štáb ani fanúšikov. Našťastie sa plne zotavila. 

Zdroj: xdesktopwallpapers.com

5. Harry Potter a Dary smrti – 1 (2010)

J. K. Rowlingová vyhlásila, že jej najobľúbenejšou scénou z celého filmu je tá, v ktorej Harry (Daniel Radcliffe) s Hermionou (Emma Watson) tancujú na pieseň “O ‘Children” od Nicka Cavea a The Bad Seeds.

Zdroj: playbuzz.com

6. Harry Potter a Polovičný princ (2009)

Rupert Grint si počas natáčania “zo srandy” kúpil zmrzlinárske auto, no zmrzlinu napokon nepredával – vraj jej príprava trvá až príliš dlho.

Zdroj: popsugar.co.uk

7. Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004)

Režisér Alfonso Cuarón chcel, aby sa pri príchode dementorov na scénu menil dážď na ľad. Jeho tím, ktorý vytváral vizuálne efekty, však pri podávaní návrhu cez režisérov silný španielsky akcent počul “eyes” namiesto “ice.” Cauronovi tak bolo po krátkej dobe predložených mnoho nápadov a náčrtov, ako by vyzerala vo filme obloha, keby z nej padali oči. Zmätený režisér bezodkladne omyl vysvetlil. 

Zdroj: quora.com

8. Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001)

Ide o prvý hraný film podľa predlohy od J. R. R. Tolkiena.

Zdroj: abcnews.go.com

9. Pán prsteňov: Dve veže (2002)

Ako prvá bola pre trilógiu vyrobená 914 metrov dlhá, 2 metre vysoká a 20 metrov široká “miniatúra” Helm’s Deep, na ktorej sa pracovalo 7 mesiacov. Časti miniatúry, ktoré boli od kamery ďalej, boli postavené v menšom meradle, aby vyzerali vzdialenejšie.

Zdroj: audienceseverywhere.net

10. Pán Prsteňov: Návrat kráľa (2003)

 Cate Blanchett (Galadriel) si na konci natáčania nechala svoje elfské uši ako talizman.

Zdroj: time.com

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah