10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #9

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa v našej rubrike pozrieme na pár špičkových krimi-komédii, taktiež na pár špičkových hororov a na pár excelentných seriálov, ktoré momentálne bavia takmer celý svet.

Zbaľ prachy a vypadni (1998)

Na prvý deň nakrúcania prišiel Vinnie Jones rovno z miestnej policajnej stanice, kde bol zadržaný za napadnutie svojho suseda.

Zdroj: www.tasteofcinema.com

Pod(f)uck (2000)

Všetky chyby a nemotornosti, ktoré vo filme predvedú Sol, Vincent a Tyrone, si Guy Ritchie vypožičal z televíznych relácií, v ktorých sa rozoberajú tie najdebilnejšie nápady lupičov a kriminálnikov.

Zdroj: image.tmdb.org

Mechanik zabijak (2011)

Názov filmu The Mechanic je americký slang, ktorým mafia pomenúva nájomných vrahov.

Zdroj: images3.alphacoders.com

Na vlásku (2010)

Podľa animátorov by Flynn Rider mal mať 26 rokov, zatiaľ čo Rapunzel by mala byť o osem rokov mladšia. V histórii rozprávok Walta Disneyho sa jedná o rozprávkový pár s najväčším vekovým rozdielom.

Zdroj: images7.alphacoders.com

Trainspotting (1996)

Trainspotting bol realizovaný s rozpočtom „len“ 3,5 milióna dolárov, ale aj tak sa stal jedným z najúspešnejších britských filmov a spustil lavínu filmového hnutia New British Cinema, ktorého cieľom bolo kriticky ukazovať sociálnu realitu a zároveň baviť.

Zdroj: www.monsterchildren.com

Riverdale (2017-2018)

K.J. Apa (Archie) tvrdí, že všetky scénky, v ktorých sa oddáva fastfoodu so svojimi priateľmi, boli len na oko, lebo si musel počas natáčania udržovať figúru.

Zdroj: hdqwalls.com

Boardwalk Empire: Mafia v Atlantic City (2010-2014)

Narozdiel od seriálovej postavy Nuckyho Thompsona (Steve Buscemi), skutočný Nuck Johnson nikdy nikoho sám nezabil a ani nie je známe, že by dal pokyn alebo súhlas s vraždou. Tiež sám neobchodoval s alkoholom ako Nuck Thompson v seriáli, len bral provízie z obchodov, ktoré robili iní.

Zdroj: fungyung.com

Game of Thrones (2011-2019)

George Martin nechal do svojej závete napísať osudy všetkých postáv, a ako by mal seriál skončiť, pre prípad, keby náhle zomrel.

Zdroj: www.wallpaperxhd.com

Očista (2013)

Námet na film sa zrodil v hlave Jamesa DeMonaca po tom, čo mu manželka pripomenula jeho skúsenosť s agresiou za volantom.

Sinister (2012)

Scottovi Derricksonovi vnukol námet kolega Robert Cargill, ktorý ho napísal na základe desivých snov, ktoré mal v noci, keď si pozrel film Kruh (2002).

Zdroj: www.reuun.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -