10 zaujímavostí zo série Harry Potter, ktoré ste (určite) nevedeli #3

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Vieme, že sériu Harry Potter zbožňujete a tak vám opäť prinášame pár zaujímavosti zo sveta najpopulárnejšej filmovej série na svete.

1. Autorka knižnej predlohy J. K. Rowling popísala 5 strán papiera rôznymi slovami začínajúcimi na Q. Nakoniec sa rozhodla pre Quidditch (Famfrpál / Metlobal).

Zdroj: themarysue.com

2. Detskí herci písali pri filmovaní skutočne úlohy, ale do svojej bežnej školy. Filmári chceli, aby bol ich výkon presvedčivý. 

Zdroj: zimbio.com

3. Ak zavoláte na infolinku 1 (781) 452-4077, pripojíte sa na horúcu linku Rokfortu, kde môžete zistiť viac informácií o tejto magickej škole. 

Zdroj: aimg.sk

4. O dva roky skôr si Imelda Staunton (Umbridgeová) a Emma Thompson spoločne zahrali vo filme Kúzelná opatrovateľka. 

Zdroj: pinterest.com

5. Helena Bonham Carter tri týždne trénovala na scénu súboja so Siriusom Blackom (Gary Oldman), ktorú nakoniec režisér vystrihol. 

Zdroj: sreenrant.com

6. Maggie Smith (McGonagallová) dokončila nakrúcanie filmu zatiaľ čo podstupovala rádioterapiu kvôli liečbe rakoviny prsníka.

Zdroj: factinate.com

7. Pôvodný scenár obsahoval všetky Dumbledoreové spomienky na Voldemorta, ktoré popisovala kniha, avšak režisér David Yates trval na tom, aby boli zredukované, pretože chcel zobraziť Voldemortov vzostup bez toho, aby ukazoval akú moc mal v mladosti ako Tom Riddle.

Zdroj: opdiario.com

8. Rupert Grint (Ron) a Jessie Cave (Lavender) sa zoznámili len dva dni pred natáčaním a hneď jedna z prvých scén, ktorú spolu točili, bola bozkávacia scénka. 

Zdroj: harrypotter.wikia.com

9. Nicholas Hooper odmietol možnosť zložiť hudbu k posledným dvom filmom potterovskej ságy, pretože práca na Fénixovom ráde a Polovičnom princovi si vybrala daň na jeho rodinnom živote.

Zdroj: mshcdn.com

10. Vo filmovej sérii Harryho Pottera bolo použitých vyše 25 tisíc kusov oblečenia a módnych doplnkov.

Zdroj: nerdist.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -