5 najbrutálnejších úmrtí zo seriálu Game of Thrones!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Seriál Game of Thrones je plný skvelých dialógov, výborných postáv a určite tiež brutálnych úmrtí! V seriálovom fenoméne zomrelo veľmi veľa dôležitých, ale aj menej dôležitých postáv. Dnes sa pozrieme na 5 postáv, ktoré skončili veľmi zle! Ich smrť bola nesmierne brutálna a nepriali by sme ju najhoršiemu nepriateľovi.

Joffrey Baratheon

(Jack Gleeson)

Joffrey partí medzi najviac nenávidené postavy v histórii. Zrejme aj preto nám ho vôbec nebolo ľúto, keď zomieral v náruči svojej matky Cersei (Lena Heady). Otrávila ho Lady Olenna Tyrell, aj keď si každý myslel, že to bol práve jeho strýko Tyrion, ktorý mu podal nápoj s jedom. Z ničoho nič sa Joffrey začal dusiť a do pár minút bol na zemi a celý zakrvavený. Ale tak na šokové terapie sme si už pri pozeraní GoT zvykli.

https://www.youtube.com/watch?v=MbMFLDb3CbI&t=106s

Viserys Targaryen

(Harry Lloyd)

Viserys sa v seriáli Game of Thrones nezdržal dlho. Už v prvej sérii ho odpravil Khal Drogo, teda jeho švagor. Viserys sa od začiatku javil ako príšerný človek. Svoju sestru Daenerys by predal aj za pár drobných. Našťastie si ju vzal Khal Drogo, ktorý za ňu Viserysovi sľúbil armádu, vďaka ktorej chcel Viserys dobiť Sedem kráľovstiev. Všetko však dopadlo inak a namiesto koruny Viserys získal „horúcu sprchu“.

Eddard Ned Stark

(Sean Bean)

Smrť tejto postavy nás zrejme mrzí najviac. Ned Stark v prvej sérii odhalil, že Cersei to ťahá so svojim bratom Jaimem. Práve vďaka tomu a tiež vďaka Malíčkovi sa dostal do väzenia a na šibenicu. Obvinili ho z velezrady a aj keď prisľúbil svoju vernosť kráľovi, bezcharakterný Joffrey ho aj tak popravil. Práve tento moment sa dá označiť jedným slovom. Šok, šok a ešte raz šok!

Oberyn Martell

(Pedro Pascal)

Bohatý Lord Oberyn zomrel príšernou smrťou v súboji s obrom menom Hora. Tyriona nespravodlivo odsúdili za vraždu Joffreyho Baratheona. Súd dopadol nasledovne: Tyriona prepustia, ak vyhrá súboj proti Hore. Tyrion však nemusí pohnúť prstom. Lord Oberyn túži len po tom, aby pomstil smrť a znásilnenie jeho sestry. Za tým všetkým je práve obor menom Hora a takto dopadol ich súboj:

Catelyn, Robb a Talisa Stark – The Red Wedding

(Michelle Fairleyová, Richard Madden, Oona Chaplin)

Najkrvavejšia, najbrutálnejšia a najdesivejšia epizóda ever! V tejto časti Game of Thrones zomrelo hneď niekoľko postáv a medzi ne patrili aj členovia rodiny Starkovcov. Viac k tomu nemáme čo dodať, túto scénku skrátka musíte vidieť!

Ktorá z týchto scén je podľa vás najbrutálnejšia? Súhlasíte s prvou priečkou? Nezabudnite tento článok podporiť svojim lajkom!

ZDROJyoutube

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -