10 najobľúbenejších postáv z Harryho Pottera. Ktorú z nich máte najradšej?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Hlavne kvôli skvelým postávam a pútavému príbehu sme si obľúbili sériu Harry Potter od autorky J. K. Rowlingovej, vďaka ktorej sme sa dočkali pokračovanie série Fantastické zvery s podtitulom Grindelwaldove zločiny. Dnes sa teda pozrieme na najobľúbenejšie postavy série Harry Potter.

10. Neville Longbotton

Chlapec, ktorý vyhľadáva trápne situácie a tie vyhľadávajú jeho. Nakoniec to však bol on, kto zničil posledný horcrux a teda aj vďaka nemu sme sa navždy zbavili Veď viete koho. Neville bol vždy ten milý chlapec, ktorý by neublížil ani muche, no zároveň je odvážny a spravodlivý. Neville je skrátka skvelý.

Zdroj: metro.co.uk

9. Remus Lupin

Najlepší učiteľ obrany proti čiernej mágii. Remusa sme prvýkrát videli v tretej a zrejme aj najlepšej časti celej série. Odvtedy sa objavil v takmer každej časti ako člen Fénixovho Rádu. Remus mal veľmi rád Harryho otca a tiež jeho matku Lily. To znamená, že si tiež veľmi obľúbil Harryho. Práve on ho naučil ako sa brániť proti dementorom.

Zdroj: newstatesman.com

8. Sirius Black

Harryho krstného otca sme nemohli vynechať. Samozrejme ide o jednu z najlepších postáv a to hlavne vďaka Oscarovému hercovi menom Gary Oldman, ktorý podal vynikajúci výkon. Sirius bol tiež členom Rádu a zo série ho odpravila jeho sesternica v piatej časti – Belatrix Lestrangeová.

Zdroj: pottermore.com

7. Profesorka McGonagallová

Prísny pohľad, no srdce plné lásky. Takto by sa dalo popísať Profesorka, ktorá Harryho a jeho priateľov sprevádzala na Rokforte. Skvelo napísaná postava už len potrebovala skvelú herečku a tou Maggie Smith určite je.

Zdroj: melty.it

6. Hagrid

Práve on priniesol Harryho do Rokfortu a práve vtedy sa začalo to pravé dobrodružstvo. Obor Hagrid bol, ako vieme, Rokfortský hájnik, ktorý miloval zvieratká a tie zase milovali jeho. No bohužiaľ hlavne vďaka nemu sa Harry s Ronom dostali k smrteľnému stretnutiu s pavúkom menom Aragog a jeho deťmi.

Zdroj: screenrant.com

5. Ron Weasley

Nesmieme zabudnúť na najlepšieho kamaráta hlavnej postavy. Áno sem tam sa Harry a Ron pohádali, ale vždy to napokon dali do poriadku a v tom je sila ich priateľstva. A hlavne nebyť Rona, nepoznali by sme jeho krásnu sestru Ginny.

Zdroj: elbakin.net

4. Hermiona Grangerová

Krásnú bifľošku s dobrým srdcom si musel obľúbil každý fanúšik série. Hermiona vie všetko o všetkom a hlavne vie všetky dôležité kúzla, ktoré jej kamarátom vždy pomohli dostať sa z tých najhorších situácii. Charakter Hermiona vlastne odrážal charakter autorky románov, takže pri tvorbe Hermiony vlastne písala sama o sebe.  Z bifľošky vyrástla krásna žena, ktorú si nakoniec uchmatol Ron Weasley.

Zdroj: noizz.sk

3. Albus Dumbledore

Jediný školský riaditeľ, ktorého uznávame! Albus patri medzi najlepšie zahrané, najlepšie napísane a celkovo najzaujímavejšie postavy svetovej kinematografie. Hrozne sme sa potešili, keď sme dozvedeli, že ho uvidíme v mladšom vydaní vo filme Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Zdroj: craveonline.com

2. Harry Potter

Áno, vďaka nemu to celé začalo. Samozrejme sme nemohli vynechať ústrednú postavu celej série, ktorú veľmi dobre stvárnil dnes už slávny herec Daniel Radcliffe. Ten sa spočiatku hľadal medzi britskou hereckou elitou, no neskôr aj on prejavil herecký talent najmä vo vypätých scénach. Harry bol veľmi odvážny, veľmi priateľský a tiež nezbedný, keďže stále porušoval pravidlá. Postava Harry Potter je skrátka skvelá.

Zdroj: craveonline.com

1. Severus Snape

Najodvážnejšia a najkomplexnejšia postava celého HP Univerza, bez ktorej by sme si sériu už nevedeli predstaviť. Kto by to na začiatku povedal, že práve túto postavu si celý svet obľúbi zo všetkých najviac. Áno, Snape chránil Harryho odkedy sa narodil, chránil ho hlavne vtedy, keď si on myslel, že ho nenávidí. Práve on sa však obetoval, aby mohli naši hrdinovia poraziť Veď viete koho. Pred pár rokmi Alan Rickman zomrel, no minimálne na postavu Snapea budeme spomínať ešte roky.

Zdroj: thefandomentals.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -