13 zaujímavých faktov o filmovej hviezde Scarlett Johansson, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Scarlett Johansson fakty

Scarlett Johansson je americká herečka, speváčka a modelka. Herectvu sa venuje odmalička. Známa je hlavne ako agentka Natasha Romanoff z Avengers. Na konte má však za svoju kariéru už množstvo úspešných filmov ako napríklad Ostrov, Jumanji, Dievča s perlou, Ona, Dokonalý trik, Pod kožou, Kúpili sme Zoo, Lucy či novinky Ghost in the ShellDivoká babská jazda. Pripravili sme si pre vás teda 13 zaujímavých faktov, ktoré o tejto talentovanej Američanke možno neviete!

Čoho sa bojí?

Potom čo natočila film Kúpili sme Zoo, pre NYMag priznala, že má strach zo zvierat. Fóbiu má z vtákov, rovnako ako jej ujo. Podľa jej slov to koluje v rodine. Najviac ju desia šváby.

Dvojča

Hunter a Scarlett, Zdroj: Bustle

Scarlett pochádza z dvojičiek. Jej brat sa volá Hunter a zahrali si spolu aj v jej prvom filme s názvom Manny and Lo. Ona je strašia, a to presne o tri minúty.

Fajčiarka

Zdroj: San Angelo Standard-Times

Tento zlozvyk má už od pätnástich rokov a nemohla sa ho zbaviť. Prestala, keď bola tehotná s dcérou Rose.

Neznáša prezývku

Fanúšikovia pre svoje idoly často vymýšľajú prezývky kombináciou prvého mena a priezviska. Jej znie ScarJo. Toto meno nenávidí, o čom sa aj verejne vyjadrila. Podľa nej je urážlivé a nepekné.

Ľaváčka

Byť ľavákom nie je až tak časté, ako byť pravákom. A práve Scarlett uprednostňuje ľavú ruku.

Kvôli jej hrudi skoro nabúrala

Zdroj: Wallup.net

Plagát na jej film Ostrov zachytil herečkin výstrih tak výrazne, že keď ho raz za volantom zbadala, skoro kvôli nemu spôsobila dopravnú nehodu.

Jazz

Jej obľúbená hudba je tá jazzová. Je fanúšičkou najmä umelcov ako Miles Davis, Billie Holiday, Anita O’Day, Rosemary Clooney, Edith Piaf, Nina Simone, Chet Baker a Duke Ellington.

Skvelá speváčka

V roku 2013 bola pieseň Before my time nominovaná na Cenu Akadémie v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň. Túto pieseň spieva práve Scarlett spolu so spevákmi J. Ralph a Joshua Bell. Na svojom konte má aj množstvo iných, i vlastných piesní. Jej dva albumy sú Anywhere I Lay My HeadBreak Up.

Pôvod

Scarlett má poľskédánske korene. Sama sa označuje za židovku. Oslavuje však Vianoce aj Chanuku.

Chris Evans

Chris Rvans a Scarlett Johansson, Zdroj: Hero Complex – Los Angeles Times

S hercom sú blízki priatelia, čo dokázali mnohokrát pri rôznych príležitostiach. Natočili spolu filmy Perfektné skóre, Dievča na stráženie a takmer všetky filmy Avengers.

Hrá na neobyčajný nástroj

Herečka ovláda hru na veľmi netradičný hudobný nástroj a tým je Kazu.

Fabio

To je prezývka, ktorú dala hercovi Colinovi Firthovi počas natáčania snímky Dievča s perlou. On toto označenie nenávidel.

Dvojníčka

Scarlett má dvojníčku, ktorá vyzerá presne ako ona vo filme Lucy. Na tom by nebolo nič zvláštne, veď veľa celebrít má dvojníkov. Táto dáma má však 72 rokov. S herečkou sa stretli na premiére filmu Dámska jazda. Na afterparty sa spoznali a herečka s ňou chce zostať v kontakte.

Poznali ste niektorý z týchto faktov? Ktorý vás zaujal najviac? O akej osobnosti filmového sveta by ste chceli podobný článok nabudúce? Dajte nám vedieť do komentárov!

ZDROJNYMAG

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -