10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #21

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa opäť pozrieme na vaše obľúbené komédie, ktoré všetci tak zbožňujete. Tieto filmy sú plne zábavy, skvelých hercov a v neposlednom rade plné skvelých zaujímavostí.

1. 22 Jump Street (2014)

V scéne, keď Jenko (Channing Tatum) a Schmidt (Jonah Hill) vchádzajú prvýkrát do novej základne, môžete v pozadí vidieť stavenisko a plachtu s nápisom „23 Jump street coming soon.

Zdroj: youtube.com

2. Šéfovia na zabitie 2 (2014)

Ide o prvý sequel (pokračovanie filmu) v kariére herečky Jennifer Aniston.

Zdroj: larepublica.ec

3. 50x a stále po prvý raz (2004)

Podnik, v ktorom sa ústredná filmová dvojica stretáva, je skutočnou kaviarňou, ktorá bola k filmovaniu často využívaná. Natáčali sa tu napríklad aj scény z filmov Jurský park (1993) alebo Slzy slnka (2003).

Zdroj: madeinatlantis.com

4. Foter je lotor (2000)

O režírovanie filmu prejavili záujem aj Steven Soderbergh či Steven Spielberg.

Zdroj: jonnegroni.com

5. Vo štvorici po opici 3 (2013)

S rozpočtom 103 miliónov amerických dolárov je snímka najdrahšia spomedzi dielov trilógie. Jednotka sa zaobišla s 35 a dvojka s 80 miliónmi. Čo sa týka zárobkov počas otváracieho víkendu v amerických kinách, stojí na tom najhoršie. Ledva nazbierala 43 miliónov amerických dolárov, kým prvá časť dosiahla sumu necelých 45 a druhá skoro 86 miliónov.

Zdroj: www.altfg.com

6. Pot a Krv (2013)

Ken Jeong si v tomto filme zahral postavu učiteľa a poskytovateľa rôznych kurzov týkajúcich sa peňazí a podnikania. Táto postava je odkaz na amerického finančného učiteľa a podnikateľa Roberta Kiyosakiho, ktorý taktiež v skutočnosti poskytuje podobné kurzy bohatým ľudom. Dostal prezývku „učiteľ bohatých.“

Zdroj: www.straight.com

7. Macik 2 (2015)

Mila Kunis si kvôli tehotenstvu nezopakovala hlavnú ženskú úlohu vo filme, namiesto toho ju vo filme nahradila Amanda Seyfried.

Zdroj: youtube.com

8. Matky rebelky (2016)

Opäť Mila Kunis (Amy) bola počas natáčania tehotná.

Zdroj: amazon.com

9. Všetky cesty vedú do hrobu (2014)

Liam Neeson hrá postavu menom Clinch Leatherwood. Toto meno veľmi pripomína meno Clint Eastwood, ktorý sa preslávil práve westernovými filmami.

Zdroj: youtube.com

10. Disaster Artist (2017)

Tommy Wiseau povedal, že len dvaja herci ho môžu vierohodne stvárniť. Nimi sú James Franco alebo Johnny Depp. Franco bol ale vhodnejší, nakoľko sa rovnako ako Tommy chopil tiež réžie.

Zdroj: www.screengeek.net
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -