Christopher Nolan ukončil svoje dlhodobé parnerstvo s Warners Bros. Ktoré štúdio s ním získalo spoluprácu teraz?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Christopher Nolan a jeho nové filmové štúdio

Christopher Nolan a štúdio Warner Bros. rozviazali svoju dlhoročnú spoluprácu. Po 18 rokoch túto spoločnosť opustil, pretože sa cítil podvedený tým, ako bol distribuovaný jeho posledný film Tenet. Ako môžete vedieť, Warneri sa rozhodli vydávať film v rovnaký čas na svojej streamovacej službe HBO Max.

Vďaka posledným informáciám vieme aj to, že režisér už aj pripravuje svoj ďalší film. Má byť o technikovi J. Robertovi Oppenheimerovi, ktorý bol zapojený do vynájdenia atómovej bomby. Ľudia na internete vtipkujú a vyjadrujú svoje obavy, že Nolan so svojou láskou k praktickým efektom naozaj zhodí atómovku. Avšak tvorca sa vyjadril, že tento film by mal byť „rozsahovo menší“.

film tenet online
Zdroj: wall.alphacoders.com

Aké boli jeho požiadavky?

Otázne je, čo pre neho znamená menší. Vyžaduje si totiž rozpočet 100 miliónov amerických dolárov a ešte aj 20 % zo ziskov. Okrem toho by chcel mať absolútnu kontrolu nad tvorbou snímky a žiada 6-týždňový blackout. To znamená, že v tomto období by štúdio nemohlo pustiť do kín žiaden iný film.

Aj napriek týmto nárokom sa viaceré spoločnosti snažili Nolana získať – Apple, Sony aj Paramount. Víťazom medzi nimi je však Universal. Avšak bude aj tu úplne spokojný? Aj odnož tejto firmy (NBCUniversal) má vlastnú streamovaciu službu Peacock. To si chce režisér poistiť tak, že by vyjednal okno 100 dní, odkedy bude mať film premiéru v kine, kým bude môcť byť vydaný na stream.

christopher nolan film
Zdroj: studiobinder.com

Christopher Nolan za to stojí, myslí si štúdio

Podľa reportu z magazínu The Hollywood Reporter je ochotné štúdio pristúpiť aj na toto. Zmluva však ešte nedostala finálnu formu a niektoré jej časti musia byť doladené. V rámci toho napríklad aj blackout 6 týždňov. Hlavne kvôli tomu, že po poriadnom znovuotvorení kín budú spoločnosti vydávať čo najviac filmov.

Aj na tomto prípade však môžete vidieť, ako sa Covid podpisuje na Hollywoode. Filmové spoločnosti sa buď prispôsobia (aj na prvý pohľad náročným požiadavkám) alebo môžu čeliť postupnému zániku. Či už je to kvôli odchodu tvorcov a hercov alebo kvôli nezhodám.

christopher nolan warner bros
Zdroj: byteside.com

Okno na vydanie filmu nám príliš nezúžili

Je však v každom prípade dobrou správou, že si Christopher Nolan našiel nové štúdio, pod ktorým môže priniesť svoj chystaný film. Zatiaľ okno na vydanie snímky o Oppenheimerovi a atómovej bombe príliš nezúžil. Máme sa ho vraj dočkať niekedy medzi začiatkom 2023 a koncom 2024.

Myslíte si, že by mohol byť Christopher Nolan spokojnejší s novou spoluprácou? Splní štúdio jeho požiadavky? Poďelte sa s nami o váš názor.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -