Veľké sklamanie v novom seriáli Hry o tróny. Očakávaný projekt sa úplne zmení

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zmena v chystanom seriáli Game of Thrones

Warner Bros. a George R.R. Martin stále rozširujú svet Westerosu. Už o pár mesiacov sa k divákom dostane druhá séria Rod draka, v príprave je však aj pokračovanie príbehov Jona Snowa v podaní Kita Haringtona. Spracované ďalej budú aj príbehy Rytiera zo siedmych kráľovstiev a pozrieme sa tiež na legendárne plavby jednej zo známych postáv.

Medzi hromadou toho, na čo sa priaznivci seriálu tešia, však prichádza aj sklamanie. Autor oznámil, že pri jednom z plánovaných seriálov z univerza Game of Thrones sa udeje veľká zmena.

Martin na svojom blogu (Not a Blog) najnovšie uviedol, že v príprave je aktuálne až 8 projektov. Upresnil, že na začiatku diskusií so spoločnosťou Warner Bros. Discovery hovorilo aj o celkovo štyroch animovaných tituloch zo ságy Pieseň ľadu a ohňa.

Rod draka 2. séria trailer
Zdroj: YOUTUBE + vlastná úprava

Nápady boli rozsiahle, údajne boli aj vybraní tvorcovia. Dva z nich však boli odložené a k ich realizácii pravdepodobne nikdy nedôjde. Zvyšné dva animované tituly zostali v platnosti, teraz však známy autor hovorí aj o tretej novinke, ktorá k nim čerstvo pribudla. Bude to seriál Nine Voyages, ktorý sme mali pôvodne vidieť v hranej forme. Seriál rozpráva viac o predošlých plavbách Morského hada alebo Corlysa Velaryona, ktorého poznáme z Rodu draka. V seriáli ho ho stvárňuje Steve Toussaint.

Martin prerod série naplno podporuje

Príbehy hovoria o jeho legendárnych cestách naprieč Essosom cez tie najslávnejšie prístavy. Známy dobrodruh dokonca našiel aj bájne krajiny Yi Ti alebo Leng, ktoré zdvojnásobili bohatstvo jeho rodu. V novom seriáli tak máme vidieť mladšiu verziu známeho námorníka, teraz však nie v pravej hereckej podobe, ale v animovanej. Táto zmena v Game of Thrones seriáli bola vysvetlená Martinom.

„Je to zmena, ktorú naplno podporujem. Hranú verziu by kvôli obmedzeniam s rozpočtom pravdepodobne nebolo možné natočiť. Viac ako polovica deja sa odohráva na mori, museli by sme preto každý týždeň vytvoriť nový prístav – od Driftmarku k Lysu, cez Baziliskove ostrovy a Volantis po Qarth a tak ďalej a tak ďalej. Je to celý svet. Máme lepšiu príležitosť ukázať ho celý s animáciou. Takže teraz máme tri chystané animované projekty.“

Martin v blogu neprezradil, aké by mali byť zvyšné dva projekty, pretože ako sám tvrdí „v Hollywoode nie je nič isté“. Potvrdzuje však, že pilotný diel k seriálu Nine Voyages stále tvorí Bruno Heller, tvorca seriálov Mentalista či Rím.

Pre mnohých je táto zmena v Game of Thrones seriáli nevítanou zmenou. Ako je to u vás? Tiež podľa vás animácia nepatrí do Westerosu alebo pôjde o kreatívny spôsob, ako vedieť ukázať viac z rozshiahleho sveta? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: ew.com; geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -