Brutálna vojna začala. Druhú sériu Rod draka neprežije viacero postáv

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Vojna o Železný trón medzi Targaryenmi začala

Seriál Rod draka je prequelom k svetovému hitu Hra o tróny, ktorý s prvou sériou búral rekordy. Druhá séria dostala zelenú takmer okamžite, pričom ôsmich nových epizód sa dočkáme už na ďalší rok. Druhá séria seriálu Rod draka je očakávaná, teraz navyše dostala prvý trailer, ktorý nás navnaďuje na ohnivú vojnu, ktorá nemôže skončiť inak ako krviprelievaním.

Seriál je inšpirovaný knihou od spisovateľa Georgea R. R. Martina, ktorá nesie názov Oheň a krv. Časovo sa odohráva 200 rokov pred udalosťami Hry o tróny, pričom nám ukazuje spor o kráľovské miesto v rodine Targaryenov.

Trailer na druhú sériu Rod draka je plný ohňa

Vojnu medzi sebou vedú dve deťmi už mŕtveho kráľa Viserysa (Paddy Considine). Súperia spolu kráľovná Rhaenyra (Emma D’Arcy) a kráľ Aegon (Tom Glynn-Carney). Každý z nich má na svojej strane ďalších príbuzných, armádu vojakov a to najdôležitejšie – draky. Ani tie v novej ukážke nechýbajú, vidieť ich môžeme hneď niekoľko.

Do svojich rolí sa ďalej vrátia Matt Smith, Olivia Cooke, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno, Rhys Ifans, Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall aj Matthew Needham.

Druhá séria sa rozšíri aj o nových hercov a postavy. Ukážu sa v nej Clinton Liberty ako Addam of Hull, Jamie Kenna ako Sir Alfred Broome, Kieran Bew ako Hugh, Tom Bennett ako Ulf, Tom Taylor ako Lord Cregan Starlk, Vincent Regan ako Sir Rickard Thorne, Abubakar Salim ako Alyn of Hull, Gayle Rankin ako Alys Rivers, Freddie Fox ako Sir Gwayne Hightower a Simon Russell Beale ako Sir Simon Strong.

Druhá séria seriálu oceňovaného cenami Emmy príde na streamovaciu platformu Max niekedy v lete 2024.

Čo hovoríte na ukážku k očakávanej druhej sérii seriálu Rod draka? Myslíte, že bude nakoniec lepší ako Hra o tróny? Dajte nám svoje názory vedieť do komentárov.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -