Pred 9 rokmi natočil jeden z najlepších sci-fi seriálov histórie. Nolan zaskočil divákov po celom svete

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jonathan Nolan chce dokončiť Westworld

HBO vysielalo od roku 2016 sci-fi seriál, ktorý sa po štvrtej sérii rozhodlo kvôli klesajúcim číslam sledovanosti nečakane zrušiť. Jeden z tvorcov, Jonathan Nolan, sa však vyjadril, že má túžbu Westworld aj po roku a pol stále dokončiť. Prezradil to v rozhovore pre The Hollywood Reporter. V ňom okrem iného prezentoval svoju novú seriálovú adaptáciu populárnej hry, ktorá dorazí k divákom už na budúci týždeň.

Brat Christophera Nolana aktuálne pracoval so svojou manželkou Lisou Joy na adaptácii populárnej série videohier Fallout. Projekt z postapokalyptickej Zeme zničenej nukleárnou vojnou si zobral pod seba Amazon. Na jeho streamovaciu službu príde všetkých 8 epizód súčasne už 11. apríla.

jonathan nolan ella purnell
Zdroj: Prime Video / JoJo Whilden

Diváci stále nedostali odpovede

Predtým však dvojica dlhé roky pracovala na seriáli Westworld. Jeho prvá séria ukázala divokým západom inšpirovaný zábavný park, kde pôsobili ľuďom podobní roboti. Tí sa pri svojej vzbure rozšírili do celého sveta a seriál tak ďalej skúmal až filozofickým štýlom hrozbu umelej inteligencie. V auguste 2022 bola na HBO Max odvysielaná záverečná časť štvrtej série.

Vtedy ešte nikto netušil, že už v novembri sa rozhodne spoločnosť zrušiť piatu sériu, ktorej prípravy už boli v plnom prúde. Aj napriek tomu, že štvrtá séria vo viacerých ohľadoch uspokojivo ukončila niektoré dejové linky, mnoho otázok zostalo stále nezodpovedaných. Tie mali stále tvorcovia pre divákov len pripravené.

seriál Westworld
Zdroj: TMDB

Tápajú aj samotní herci

V tme dokonca tápala aj jedna z hereckých predstaviteliek, Evan Rachel Wood. Stvárňovala postavu menom Dolores (a neskôr Christina). Ešte v januári viedla interview, v ktorom sa vyjadrila, že by chcela, rovnako ako mnoho divákov, vidieť pokračovanie. Ona sama nevedela, ako to s jej postavou dopadne, pretože si tvorcovia nechávali časti deja prísne strážené.

Aktuálne viedol jeden z tvorcov rozhovor s portálom The Hollywood Reporter. V ňom dal Jonathan Nolan jasne najavo, že chce dokončiť Westworld. Povedal, že so svojou manželkou veci dorábajú a rozhodne je treba uzatvoriť príbeh, ktorý už raz začali.

seriál Westworld
Zdroj: TMDB

Veľká túžba po dokončení, forma nehrá rolu

Nolan dodal k svojmu vyjadreniu nasledovné:

„Veci dokončujeme. Chcelo to 8-ročnú prácu a zmenu režiséra, aby som spravil Interstellar. Pri ukončovaní príbehu či uvedomíte, že niekedy máte všetok čas na svete a niekedy nie. Sme hrdí na to, čo sme spravili a bol to neobyčajný zážitok. Myslím, že by bola chyba, ak by sme sa obzerali späť a cítili ľútosť nad tým, ako to dopadlo. Preto je stále veľká túžba to dokončiť.“

Tvorca sa vyjadril, že pre neho vôbec nie je podstatné, že projekt odišiel od HBO (a dokonca celkovo aj zo služby Max). Ak by mal byť v seriálovej podobe, je jedno, na akej službe, ak bude mať dostatočný dosah na ľudí. Avšak s moderátorom ďalej rozoberal, že pripúšťa aj možnosť filmu či dokonca grafickej novely.

Chceli by ste, aby Lisa Joy a Jonathan Nolan dokončili Westworld? Pozreli by ste si ho ako ďalšiu sériu či radšej ako film? Prípadne v nejakej úplne inej forme? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hollywoodreporter.com; ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -