Veľký zvrat v megahite Netflixu. Obľúbené fantasy stratilo kľúčovú postavu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Od seriálu Avatar odstupuje tvorca

Nepríjemná správa pre všetkých fanúšikov fantasy. Portál Variety informuje, že od seriálu Avatar: The Last Airbender odstupuje jeho tvorca, Albert Kim. Pred časom bola Netflixom oznámená nielen druhá, ale aj tretia séria, rovnako ako v animovanej predlohe. Ako to s projektom bude vyzerať ďalej?

Kim sa vyjadril, že chcel skúmať nové príležitosti. Podpísal novú dohodu s Disney a bude pracovať na ďalších pokračovaniach ich seriálového spracovania fantasy Percy Jackson. Pri Avatarovi však zostáva ako výkonný producent. Na prvej sérii pracovala ako koproducentka Christine Boylan, ktorá teraz preberie polovicu oťaží. Pripája sa k nej Jabbar Raisani.

Štafetu preberajú skúsení ľudia

Boylan má za sebou pestré a rozmanité skúsenosti. Je autorkou komiksov pre DC, Marvel aj BOOM Studios a písala tiež divadelné hry. Vyznamenala sa hlavne tým, že dokázala pôsobivo preniesť sci-fi na divadelné dosky v hre Analogue. Na svojom konte má však aj nejeden televízny projekt – pracovala na netflixovskom Punisherovi, pre Amazon viedla v niekoľkých častiach Citadelu, písala diely seriáli Poker Face a v neposlednom rade vyrobila scenáre pre 22 epizód krimi komédie Vtierka Castle.

Raisani pracoval na prvej sérii Avatara ako tvorca špeciálnych efektov. Touto pozíciou je najviac známy v Hollywoode a vytváral ich aj pre seriály Lost in Space, Stranger Things alebo Hru o tróny. Nie je však nováčikom ani na režisérskej pozícii – niekoľko dielov Lost in Space viedol práve on a réžiu skúsil aj pri seriáli Flash.

avatar the last airbender netflix
Zdroj: tmdb.org

Ako sa zmení smerovanie projektu?

Netflix zatiaľ neuvádza, nakoľko sa seriál zmení s výmenou tvorcov. Vieme, že doteraz bola z predlohy z Nickelodeonu spracovaná prvá séria, ktorá má názov Book of Water. Druhá séria tak bude logicky nasledovať Book of Earth, kde sa hlavný hrdina Aang (Gordon Comier) bude učiť ovládať element zeme.

Na jeho ceste ho budú samozrejme sprevádzať Katara (Kiawentiio) aj jej brat Sokka (Ian Ousley). Stále mu bude na stope princ Zuko (Dallas Liu), ktorého sprevádza na ceste aj životom jeho strýko Iroh (Paul Sun-Hyung Lee). Všetci fanúšikovia však netrpezlivo čakajú aj na oznámenie obsadenia nevidiacej earthbenderky Toph.

Myslíte si, že sa hraný Avatar zásadné zmení, keď odišiel tvorca prvej série alebo máte dôveru v nové osobnosti? Ste zvedaví na adaptáciu ďalšej série? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -