Zaklínač aj Squid Game sú pokorené. Fantasy od Netflixu vyvolalo ošiaľ

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Netflix má nový fantasy hit

Netflix má na svojom konte nový fantasy hit, ktorý prekonáva očakávania. Pre fanúšikov išlo o dlhoočakávanú adaptáciu predtým spracovaného materiálu. Aj napriek vlažnému až negatívnemu prijatiu od kritikov si získala pozornosť mnohých divákov a sledovanosť je mimoriadna. Prekonal nielen Griseldu, ale napríklad aj One Piece a dokonca aj Zaklínača.

Reč je o seriáli Avatar: The Last Airbender, ktorý vychádzal pred takmer dvomi dekádami ako animovaný projekt na Nickelodeone. Nové televízne spracovanie sľubovalo vernosť predlohe a aj keď sa od nej neraz odklonilo, fanúšikovia si ho nadmieru pochvaľujú. Zdá sa však, že tvorcom sa podarilo priniesť aj zrozumiteľné pre nového diváka.

trailer avatar posledný vládca vetra
Zdroj: Netflix

Jednotka, ktorá prekonáva aj One Piece či Zaklínača

Výsledkom je, že Avatar sa stal v 84 krajinách sveta vôbec najsledovanejším seriálom. Na svojom konte má za týždeň pôsobenia na streamovacej službe 21,2 miliónov zhliadnutí. Len pre porovnanie – One Piece, ktoré bolo adaptáciou anime (a práve príbeh vládcu vetra Aanga je často označovaný ako „západné anime“) malo za rovnaký čas 18,5 milióna pozretí.

Nečakane seriál poráža aj obľúbený kriminálny seriál Griselda zo sveta Narcos. Ten držal zatiaľ tohtoročný rekord s 20,6 miliónmi pozretí. Avatarovi sa dokonca podarilo prekonať aj Squid Game, hovoríme však o americkej reality show, ktorá mala 20,1 milióna pozretí.

avatar the last airbender netflix
Zdroj: tmdb.org

Znamená to zelenú pre ďalšie série?

Zaujímavé však je, že fantasy novinka dokáže zraziť hrebienok aj takému populárnemu fantasy, akým je Zaklínač. Avatar má stopáž 7 hodín a 15 minút a celkovo zaznamenal  153,4 milióna hodín. Tým prekonal druhú sériu príbehu Geralta z Rivie, ktorý mal za rovnaký čas 142 miliónov napozeraných hodín.

Otázkou je, či sa podarí rovnaké čísla udržať aj v ďalších týždňoch. Ak to tak však bude, druhá séria je otázkou času. Tvorcovia s ňou ale samozrejme (a aj s tou treťou) počítajú, pretože príbeh vedú podľa kapitol pôvodného seriálu. Prvá príbehová línia s podtitulom Voda bola vhodne obsiahnutá v prvej sérii, čakať by nás mali ešte dve nazvané Zem a Oheň.

Čo hovoríte na to, že má Netflix nový fantasy hit? Prispeli ste k číslam sledovanosti Avatar aj vy? Ako sa vám seriál zatiaľ páčil? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: FlixPatrol

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -