Toto za víkend rozhodne nestihnete. Na Netflix a ďalšie služby prišli skvelé novinky

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Bohatá nádielka na streamovacích službách

Uplynulý týždeň bol na veľké novinky na streamovacích službách skutočne bohatý. Netflix a ďalší do ponuky zaradili hneď niekoľko atraktívnych seriálov, z ktorých môže byť problém si vybrať. Skvelým obsahom sa pochválilo viacero služieb.

Na Netflixe napríklad včera odštartovala očakávaná fantasy Avatar: The Last Airbender. Novinka vychádza z animovanej klasiky z roku 2005, ktorá dostala tri úspešné série. Krátko na to vydali tvorcovia aj spin-off, ktorý medzi divákmi taktiež zožal veľký úspech. Aj z týchto dôvodov v roku 2010 prišiel do kín film, ktorý bol hranou adaptáciou prvej série pôvodného seriálu. Ten ale u divákov aj kritikov úplne pohorel. Druhú šancu hranej verzii dáva až teraz po rokoch Netflix.

Ohlasy kritikov síce naznačovali katastrofu, divákom sa však podľa prvých reakcií Avatar nesmierne páči a chvália ďalšiu skvelú adaptáciu Netlixu. Naposledy streamovacia služba predplatiteľov potešila v podobe adaptácie dobrodružného anime One Piece.

Kto na Netflixe nebude mať chuť na fantasy, môže preladiť na vyššie obrátky a obohatiť si sledovanie dávkou adrenalínu. Prišla totiž šiesta séria dokumentárneho hitu Formula 1: Drive to Survive, ktorá prinesie najlepšie momenty z prechádzajúcej sezóny. Diváci zároveň majú jedinečnú príležitosť naladiť sa na nový ročník F1, ktorý odštartuje už budúci víkend. Zlou správou je, že ho u nás bude vysielať iba hŕstka operátorov a jedna streamovacia služba.

Zaskvie sa aj Apple

Fanúšikov športu poteší aj Apple TV+, ktoré do obsahu zaradí Messi’s World Cup: The Rise of a Legend. Nový štvordielny dokument predstaví príbeh možno najlepšieho žijúceho športovca planéty a jeho cestu za ziskom vysnívanej trofeje zo svetového futbalového šampionátu.

Seriálová novinka sa nebude zameriavať iba na turnaj MS vo futbale, ale zdokumentuje tŕnistú cestu Lionela Messiho od jeho prvého zápasu s argentínskym národným tímom, cez kariérnu krízu a odchod z reprezentačného družstva, až po jeho návrat a zisk najcennejšej trofeje.

O napätie sa na Apple TV+ postará mysteriózna sci-fi novinka Constellation. Seriál je rozprávaný netradičnou formou, súbežne v dvoch dejových linkách. Hlavnú rolu si zahrá Noomi Rapace – bude astronautkou, ktorá sa po nehode na vesmírnej stanici vracia na Zem. Neskôr sa však začnú diať nevysvetliteľné veci a čoskoro má problém pochopiť, čo je realita a čo je len jej halucináciou.

Astronautka Jo počas bežného videohovoru so svojou dcérou zažije nehodu, vesmírna stanica je poškodená a posádka sa musí vrátiť naspäť z obežnej dráhy. Protagonistka si však začína všímať, že si na časti svojho života nevie spomenúť.

Autorom a scenáristom seriálu je Peter Harkness. Priaznivci sci-fi žánru ho môžu dobre poznať, priniesol už niekoľko epizód populárneho britského seriálu Doctor Who. Od neho pochádzala aj zatiaľ posledná adaptácia ikonickej Vojny svetov. Tú priniesol v roku 2019 ako limitovanú trojdielnu sériu.

Na Disney+ prišlo nové Star Wars

Prvou trojicou epizód na Disney+ odštartovala aj finálna tretia séria Star Wars: Chybná várka. Tvorcovia sľubujú, že nová sezóna prinesie temnejší a vážnejší tón a na hrdinov budú opäť čakať nové nebezpečné výzvy. Skupina je však roztrieštená, musí preto hľadať nečakaných spojencov pri snahe o zjednotenie s Omegou.

Zaujímavá novinka prišla aj na SkyShowtime. The Woman in the Wall skúma dedičstvo jedného z najšokujúcejších írskych škandálov – neľudské inštitúcie známe ako Magdalénske práčovne. Lorna Brady (Ruth Wilson) je žena z malého fiktívneho mestečka Kilkinure, ktorá sa jedného rána zobudí a vo svojom dome nájde mŕtvolu. Mrazivé je, že Lorna netuší, kto je mŕtva žena a či je za zjavnú vraždu zodpovedná ona sama… Lorna totiž už dlho trpí extrémnymi návalmi námesačnosti, ktoré sa prejavili v dobe, keď ju v pätnástich rokoch vytrhli zo života a zavreli do kláštora Kilkinure.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -