Nikdy sme nečakali, že sa vrátia tieto Marvel postavy. Trailer na Deadpool 3 obsahuje skrytý detail

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Odkazy v traileri na Deadpool & Wolverine

Jennifer Garner ako Elektra či Taylor Swift ako Dazzler? S prichádzajúcou novinkou od Marvelu prichádza aj množstvo dohadov a tretí Deadpool nemá núdzu o viaceré skryté informácie. Množstvo odkazov už ukázali v novom traileri na Deadpool & Wolverine, no možno ste si ich nevšimli. Preto prinášame zhrnutie všetkého, čo vám ušlo v tejto ukážke.

Nová ukážka sa zameriavala predovšetkým na jednu vec – opätovné stretnutie Wadea Wilsona a Logana.

Dozvedeli sme sa, že pôjde o Wolverina z iného univerza, kde nedokázal zachrániť svojich ľudí. Tentokrát však musí zachrániť celé multiverzum. Predstavuje sa nám v pochmúrnom bare, čo je skvelým odkazom hneď na jednu z jeho prvotných scén.

Ikonický bar a ešte viac ikonický kostým

Totožný bar z traileru na Deadpoola 3 sa objavoval v prvom X-Men filme, kde sme prvýkrát videli slávne drápy. Tento raz má, paradoxne, s nimi problém. Zároveň prvotné slová smerujú k inej scéne. Keď sa vo filme X-Men: Prvá trieda snažili Professor X a Magneto tohto antihrdinu naverbovať, adresoval im podobne vrelé slová.

Žltý kostým pre Wolverina sme videli už v predošlých záberoch, tu však ešte vo väčšej more vzdáva hold komiksovej predlohe. Podľa predlohy Wolverine nosí kostým bez rukávov (vidíme ho v bojovej scéne aj pri epickom nástupe).

Neochránili ani autora Deadpoola

Pochod zničeným mestom obsahuje viacero easter eggov a do hľadáčiku sa dostal aj samotný tvorca Deadpoola.

Jeden z obchodov nesie názov Liefeld’s Just Feet, naznačujúc výrobky pre nohy. Odkazuje na Roba Liefelda, ktorý na stránky komiksov priniesol Wadea Wilsona (ale napríklad aj Cablea). Preslávil sa však aj inou vecou – nevedel poriadne kresliť nohy a vyhýbal sa im buď úplne alebo nevyzerali práve presvedčivo.

Ďalším odkazom je nápis Copper Heads s hadom v pozadí.

Toto bolo meno záporáka, ktorý patril do skupiny známej ako Serpent Society. Vieme, že sa mala objaviť vo štvrtom filme Kapitán Amerika, nakoniec však boli pri pretáčkách odstránení. Uvidíme, či známe spoločenstvo dostane druhú šancu.

deadpool wolverine copper head
Zdroj: YouTube / Marvel Entertaiment

Záporáci v Mad Max-ovskej pustine

Ďalšie odkazy z traileru na Deadpool & Wolverine nám tiež ukazujú pustatinu, aj so zničeným logom 20th Century Fox. Vidíme, že tento svet sa však stal domovom záporákov, ktorým velí Cassandra Nova, zlé dvojča Charlesa Xaviera. Zahrá si ju Emma Corrin a bude naozaj mocnou súperkou. Iba psychickou silou dokáže Logana prišpendliť k zemi jeho vlastnými pazúrmi.

Vo svete, ktorý možno len tak trochu paroduje projekt Mad Max: Zbesilá cesta, si záporáci vybrali naozaj netradičnú základňu. Je ňou gigantická hlava Ant-Mana, ako sme ho mohli vidieť napríklad na konci jeho druhého filmu. A pri nej na sekundu postáva zopár známych tvárí.

deadpool ant-man
Zdroj: Marvel

Ešte viac známych mutantov

Opäť je tu Pyro (na kapote auta), ktorého sme videli v prvom traileri. Z predošlých filmov sa vrátia napríklad aj Callisto a Toad, ktorých prítomnosť bola vopred známa.

Veľkým prekvapením sú Lady Deathstrike a Azazel. Prvá menovaná bola záporáčkou vo filme X-Men 2 a červeného, démonicky vyzerajúceho muža sme mohli vidieť ako člena Hellfire Club vo filme X-Men: Budúca minulosť.

Divoký svet musí obsahovať aj divoké vozidlá a jedno obzvlášť zaujalo pozorných divákov. Vyzerá ako upravená verzia vozidla Red Skulla z filmu Kapitán Amerika: Prvý Avenger. Veľmi pozorní diváci si mohli všimnúť, že sa na ňom nachádza logo Iron Mana.

Tony sa v svojom prvom filme ukázal ako zberateľ hot rod vozidiel a podľa niektorých by mohlo ísť o niektoré z nich.

deadpool wolverine vozidlo
Zdroj: Marvel

Uvidíme niektorého z čarodejníkov?

Ostatné odkazy z Deadpool & Wolverine traileru nie sú o nič menej kreatívne. Vidíme tu konečne Dogpoola, psiu verziu hrdinu či posteľ, ktorú dostal Hulk na planéte Sakar vo filme Thor: Ragnarok. A veľkým momentom ku koncu je iste skok hrdinov do portálu, ktorý vyzerá ako od známych mystikov. Žeby sa objavili Doctor Strange alebo Wong?

Netreba prehliadnuť, že na pozadí portálu môžeme spozorovať aj strážcu Aliotha, ktorého sme videli v seriáli Loki.

deadpool wolverine portál
Zdroj: Youtube / Marvel Entertaiment

Trailer sprevádza skladba Like a Prayer od Madonny, ktorú nevybrali náhodne. Trailer na tretieho Deadpoola zverejnili 22. apríla a práve v tento deň v roku 1989 speváčka debutovala s touto známou piesňou.

Samozrejme sme v traileri našli aj narážky na Disney. Záverečný dialóg o istej zakázanej látke obsahuje aj ikonickú vetu z animáku Ľadové kráľovstvo.

Koľko zo zmienených odkazov sa vám podarilo zachytiť v traileri na Deadpool & Wolverine? Prípadne ste si všimli aj nejaké ďalšie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; digitalspy.com; nerdist.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -