Zaklínač je mŕtvy. Netflix s ním skončil a ruší všetky rozbehnuté projekty

Nenechajte si ujsť

Netflix definitívne pochoval Zaklínača

Zdá sa, že so Zaklínačom na Netflixe je definitívny koniec. Streamovacia služba iba nedávno potvrdila, že namiesto pôvodne plánovaných siedmych sérií bude hlavný seriál ukončený už po piatej sezóne. Tvorcovia sa teda pokúsia natlačiť príbehy zostávajúcej trojice kníh do posledných dvoch sérií, na ktorých sa už usilovne pracuje.

Portál What’s on Netflix však informuje, že škrty streamovacej služby sa nekončia len pri hlavnom seriáli. Netflix mal tiež zarezať dvojicu pripravovaných sprievodných titulov a začína sa od poľskej fantasy čoraz viac dištancovať.

zaklínač 3. séria
Zdroj: netflix.com

Znamená to, že diváci s istotou neuvidia pripravovanú minisériu The Rats. Jej vznik síce Netflix nikdy oficiálne nepotvrdil, portál Redanian Intelligence však o vznikajúcom seriáli viackrát informoval. Novinka sa mala zamerať na skupinu zlodejov zvaných ako Rats, medzi ktorými sa v hlavnom seriáli ocitla aj Ciri. V príbehu sme sa mali pozrieť ďalej do minulosti a mali sme sledovať príbeh šestice zlodejov, ktorí plánujú najväčšiu lúpež ich života. Popritom však čelia najnebezpečnejšiemu mužovi v celom kráľovstve.

Seriál sa podľa Redanian Intelligence nakrúcal ešte počas minulého roka, sprevádzali ho však problémy. Natáčanie sa skončilo výrazne skôr a objavili sa dohady, že Netflix bude sériu skracovať, podobne ako to urobil pri zbabranom Witcher: Blood Origin. Nakoniec však streamovacia služba kvality seriálu vyhodnotila ako nedostatočné a The Rats sa na obrazovky nikdy nedostane. Netflix podľa What’s on Netflix plánuje časť natočených materiálov použiť v štvrtej sérii Zaklínača.

Značka je mŕtva

Druhým zrušeným projektom je bližšie nepredstavený titul určený pre detských divákov. Netflix ho oznámil ešte v roku 2021, odvtedy je však o seriáli ticho a počuť už o ňom nebudeme ani v budúcnosti. Jedinou novinkou odhliadnuc od hlavného seriálu tak bude animovaný Sirens of the Deep, ktorý by mal doraziť ešte tento rok.

Následne sa dočkáme finálnych dvoch sérií Zaklínača a tie už budú znamenať definitívny koniec poľskej fantasy na Netflixe. Streamovacia služba si však svoj kalich horkosti bude musieť dopiť, po odchode Henryho Cavilla zo seriálu sa totiž značka stala toxickou a pri akejkoľvek zmienke o seriáli sa na Netflix valí ostrá kritika. Nedá sa však povedať, že by si to služba vzhľadom na kvalitu spracovania nekoledovala.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -