Takúto facku nikto nečakal. Najväčšia hra tejto jari nikoho nezaujíma

Nenechajte si ujsť

Vlajková loď sa potopila. Sľubovaný herný hit nikto nehrá

Superhrdinská hra Suicide Squad: Kill the Justice League padla na úplné dno. Len necelé tri mesiace po vydaní sa z kedysi ambicióznej novinky stala mŕtva hra. Podľa údajov SteamDB hra prekonala vlastný negatívny rekord v počte naraz hrajúcich hráčov. Kill the Justice League už hráva iba stovka najskalnejších fanúšikov. Vývojári z Rocksteady sa napriek tomu nevzdávajú a majú s hrou ďalšie plány.

Suicide Squad: Kill the Justice Leagu bol ohlásený ešte v auguste 2020 a pôvodne mala hra vyjsť ešte v roku 2022. Kvôli problematickému vývoju bola niekoľkokrát preložená, naposledy z mája 2023 na začiatok februára tohto roka, kedy superhrdinská novinka konečne vyšla. Pre štúdio Rocksteady, autorov skvelej trilógie Batman: Arkham, však zďaleka nešlo o úspešný debut.

Suicide Squad: Kill the Justice League 2023
Zdroj: wall.alphacoders.com

Problém už pri vydaní

PC verzia hry krátko po vydaní zaznamenala podpriemernú hrateľnosť a v rovnakom čase hru hralo nanajvýš necelých 14-tisíc hráčov. V ďalších týždňoch nasledoval prudký úpadok, keďže hra čelila kritike za opakujúcu sa hrateľnosť, nudné úlohy aj generické postavy. Spoločnosť Warner Bros. Games, pod ktorú Rocksteady patrí, vo finančnom výkaze priznala, že hra nenaplnila očakávania a naznačila, že v predajnosti ďaleko zaostáva za očakávaniami.

To potvdzujú aj súčasné čísla hrateľnosti. Suicide Squad: Kill the Justice League už hráva len niečo viac ako stovka hráčov, čo je tri mesiace po vydaní veľký problém. Vývojári sa napriek tomu nevzdávajú a sú odhodlaní pridávať do hry nový obsah a novinku naďalej zveľaďovať.

Herný insider Miller Ross dokonca tvrdí, že plány Rocksteady siahajú až do roku 2025, kedy má vyvrcholiť príbeh definitívnou porážkou Justice League. Do hry medzičasom pribudnú aj nové postavy na čele s Deathstrokom. Otázne je, dokedy vývojárom plány vydržia, keďže čísla hovoria jasnou rečou a podporovať titul s mŕtvou diváckou základňou nedáva v žiadnom ohľade zmysel.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -