Steam totálne ovládla ikonická česká hra spred pár rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kingdom Come ovládlo Steam

Rebríčkami obľúbenosti hier niekedy dokážu poriadne zamiešať nové oznámenia herných štúdií alebo vydanie súvisiacich projektov. Nedávno to bol prípad Falloutu pri jeho seriálovej adaptácií. Avšak počas tohto víkendu ovládla hra Kingdom Come platformu Steam. Zaznamenala dokonca najväčší nárast od svojho pôvodného vydania v roku 2018. Prečo sa stala obľúbenou práve teraz?

České štúdio na čele s Danom Vávrom minulý týždeň vo štvrtok vo večerných hodinách predstavili pokračovanie Kingdom Come: Deliverance 2.

Poskytne dvojnásobné zväčšenie mapy s novými lokalitami (hráči sa obzvlásť tešia na Kutnú horu), pridá aj strelné zbrane na pušný prach či až 5 hodín cutscén, ktoré dodajú až filmový zážitok. To všetko pri autentickom, no vylepšenom systéme boja.

Royal Edition s obrovskou zľavou

Spoločnosť Warhorse Studios krátko po vydaní spravila aj ďalší šikovný krok. Na Steam pridali až 80 % zľavu na titul Kindom Come: Deliverance Royal Edition.

Ide o vylepšenú edíciu, ktorá obsahuje nielen základnú hru, ale aj všetky dostupné DLC. Je ich až 5 a sú nimi samostatné príbehové linky Treasures of the Past, From the Ashes, The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon, Band of Bastards a A Woman’s Lot.

Takúto šancu využilo počas víkendu mnoho hráčov, platforma hlásila až 23 000 aktívnych používateľov. Doslova desaťtisíce sa teda chceli opäť (a v niektorých prípadoch po prvý raz) vcítiť do kože Jindřicha, syna kováča na českom území na začiatku 17. storočia.

steamcharts
Zdroj: SteamCharts

Nejeden hráč sa pripravuje na dvojku

Podľa rebríčka, ktorý herná knižnica pravidelne aktualizuje, bola česká hra najpredávanejším titulom od piatku. Zdá sa, že sa veľké množstvo hráčov pripravuje na vydanie druhej časti, ktoré bude ešte tento rok. Dostať sa má na PC aj konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S neskôr v roku 2024, bližší dátum však zatiaľ nešpecifikovali.

Čo hovoríte na to, že sa Kingdom Come opäť dostalo na platforme Steam na vrchol? Siahli ste po zľave na Royal Edition aj vy? Očakávate netrpezlivo vydania druhej časti? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Steam

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -