Na Netflixe ste ho prehliadli. Seriálový klenot všetkých prevalcoval svojou sledovanosťou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nečakaný seriál sa stal hitom Netflixu

Pri vydaní ho takmer prehliadli, teraz nešetria chválami. Seriál Baby Reindeer sa cez víkend nečakane stal hitom Netflixu. Limitovaná séria ponúka skutočný príbeh, v ktorom riešia neľahké a drsné témy. Projekt ich však dokáže podať excelentne, vďaka tomu sa stal jednotkou na streamovacej službe už v mnohých krajinách.

Za novinkou stojí britský komik Richard Gadd. Vychádza pri nej z vlastných skúseností, ktoré v roku 2019 premenil na divadelnú hru. Teraz prináša spracovanie v siedmich dieloch, ktoré v dĺžke kolíšu od 28 do 45 minút. Rozprávajú príbeh muža, ktorého láskavosť vyústila v hon na neho samého.

Za jednu láskavosť mesiace prenasledovania

Richard po večeroch vystupoval v kluboch, cez deň sa živil ako barman. V podniku, v ktorom vtedy pracoval, ponúkol výrazne staršej žene zdarma šálku čaju. Kvôli jej zanedbanému zovňajšku s ňou začal zo súcitu flirtovať, čím rozbehol situáciu ako z nočnej mory. Dáma, ktorá v seriáli dostala meno Martha, ho začala na každom kroku prenasledovať.

Divákov ťahala k obrazovke nepríjemnosť a až nebezpečnosť, ktorá z postáv vyžarovala. Na každý čin tu bolo vysvetlenie a s každým ďalším odhalením prišiel ešte väčší šok. Seriál však takmer zostal bez výraznejšiemu povšimnutia.

Pôvodne vydali seriál na Netflixe už 11. apríla. Viac pozornosti sa mu začalo venovať až minulý týždeň, od 17. apríla, kedy sa prebojoval do rebríčka 10 nasledovanejších.

netflix baby reindeer plagát
Zdroj: TMDB

Diváci aj kritici nešetria chválami

Cez víkend sa seriálu začalo ešte viac dariť a v tabuľke postupoval silne nahor. Počas posledných dní sa dostal na prvé miesto až v 55 krajinách sveta, u nás na Slovensku sa mu to podarilo počas nedele.

Hodnotenia na portáloch tiež ukazujú bez pochýb vysoké čísla. ČSFD udeľuje skóre 77 % a na Rotten Tomatoes sa drží na skvelých 84 % od divákov a 100 % od kritikov.

Seriál Baby Reindeer pochvaľujú ako vysoko originálne dielo, ktoré sa zaoberá témami psychiky. Niektorí nemôžu uveriť, ako veselý a bolestivý dokázal byť a zároveň hovoria o seriálovom klenote.

Séria je odvážna, často znepokojivá a spracováva traumy reálneho života. Nebude tak iste pre každého, ale nejeden divák sa zhoduje, že ide o najlepší počin Netflixu za veľmi dlhú dobu.

Mali ste možnosť vidieť túto limitovanú sériu? Čo na ňu prípadne hovoríte? Alebo vás presvedčili predchádzajúce riadky, aby ste si ju pozreli? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: Netflix; FlixPatrol

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -