Aktuálne: Slovenská pošta predstavila novinku, ktorá vás príjemne prekvapí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Doručenie cez Slovenskú poštu bude ešte pohodlnejšie

Slovenská pošta výrazne rozšírila sieť BalíkoBOXov, ktorých počet sa zvýšil o 75. Aktuálne si klienti pošty môžu okrem pobočiek a PoštaPOINTOV prevziať balíkové zásielky na 230 miestach. Rozšírenie počtu BalíkoBOXov z pôvodných 155 v roku 2023 na dnešných 230 zabezpečí pre klientov spolu 18 653 ks schránok, z ktorých si môžu prebrať svoje zásielky, informuje organizácia v tlačovej správe.

Štátna doručovacia spoločnosť taktiež avizuje, že v 1. polroku 2024 rozšíri sieť na celkom 240 BalíkoBOXov. Zvýšením počtu odberných miest, ktoré sú pre ľudí dostupné nonstop, chce Slovenská pošta zvyšovať kvalitu služieb a šetriť klientom čas. Koniec koncov tým spohodlnia prijímanie zásielok pre klientov.

https://www.facebook.com/slovenskaposta/posts/pfbid0cM7J7an9sXuUTDSR65ykV46QVyHTTWiy575Q6Utg6KU3rkVeApsPXq8u5NNWBxFpl?locale=sk_SK

BalíkoBOXy poskytujú základné služby na prijímanie zásielok. Všetkých 230 miest je vybavených týmito službami:

  • Výdaj zásielky (expres zásielky a balíky),
  • Výdaj zásielky partnerskej spoločnosti (otvorený koncept)

Už aj odosielanie zásielok uhradených online

Nových 75 BalíkoBOXov, ktoré Slovenská pošta zapojila do prevádzky v tomto roku, poskytuje aj dodatočné služby. Navyše cez nich klienti môžu vykonávať aj tieto úkony:

  • Podaj odpovednej zásielky (zásielky na bezplatné vrátenie tovaru do eShopu),
  • Podaj predplateného obalu Easy Expres,
  • Podaj online predplatených zásielok (zásielky zaplatené vopred cez elektronický podací hárok alebo v mobilnej aplikácii),
  • Podaj zmluvných expres a balíkových zásielok (úhrada faktúrou).

Nové BalíkoBOXy tak zásadne zjednodušia celý proces posielania zásielok. Ak zadáte údaje a zaplatíte cez mobilnú aplikáciu Slovenskej pošty (iOS, Android), stačí vám balík alebo list odniesť do „BBOXu“. Tým pádom už nebudete musieť čakať na pobočke.

Výhodou je aj to, že zvyšovaním počtu odberných a podacích miest BalíkoBOXov Slovenská pošta odbremení svoje pobočky. Veľa ľudí totiž zvolí práve túto pohodlnejšiu alternatívu. Keď teda reálne budete potrebovať ísť na poštu, pravdepodobne na nej bude menej ľudí.

Klient bude mať informáciu o možnosti podaja zásielok zaplatených online, odpovedných zásielok a zmluvných zásielok (výber BBOXu) v mobilnej aplikácii a na stránke www.posta.sk.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -