Na Slovensku skončí známy predajca elektroniky, toto je náhrada

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Predajca elektroniky na Slovensku končí

Dvaja veľkí predajcovia elektroniky na Slovensku si prejdú významnou zmenou. Ako sme informovali v samostatnom článku, materské spoločnosti NAY a Datart ešte počas roka 2023 avizovali plánované zlúčenie. Dokonca sa už aj dohodli na podmienkach, čakal však len na odobrenie fúzie úradmi.

Dohodu o spojení firiem Datart a NAY už schválil český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže, o čom inštitúcia informovala prostredníctvom tlačovej správy. Usúdili totiž, že ich spoločný trhový podiel nepresiahne 25 % a tým pádom neohrozí hospodársku súťaž – nestane sa z nej monopol. „To je hranica, pod ktorou sa koncentrácia považuje za koncentráciu, ktorá nemá za následok podstatné narušenie hospodárskej súťaže,“ uvádzalo sa v tlačovej správe.

HP Tronic je spoločnosť, ktorá aktuálne vlastní predajcu Datart s pobočkami na Slovensku aj v Čechách. Slovenské Nay zasa vlastní české predajne Electro World.

datart nay
Zdroj: Datart, NAY

Výsledkom fúzie bude spoločný holding, ktorý bude prevádzkovať jednotnú sieť predajní elektroniky. Prostredníctvom rozhovoru na Seznam Zprávy s Danielom Večeřom, predsedom predstavenstva HP Tronic, sme sa teraz dozvedeli bližšie informácie o budúcom fungovaní.

Ako sme spomínali vyššie, transakciu a následné zlúčenie už schválili české úrady. Teraz sa čaká na rozhodnutie slovenského Protimonopolného úradu, ktorý by sa mal podľa Večeřu vyjadriť „do niekoľkých týždňov.“

Predseda predstavenstva priznal, že jednanie so slovenským úradom môže vyústiť aj v zatvorenie niektorých pobočiek výslednej spoločnosti. Večeřa označil náš trh za „viac konzervatívny.“ Aj napriek tomu sa však očakáva, že Protimonopolný úrad SR zlúčenie spoločností schváli.

Datarty sa z nás premenujú na NAY

Vo výsledku sa zo všetkých predajní Datart na Slovensku stanú obchody NAY, keďže vedenia spoločností si pre náš trh zvolilo práve túto značku. Po prijatí rozhodnutia nebude nová spoločnosť na nič čakať: „Budeme sa snažiť do urobiť čo najrýchlejšie. Tých predajní je veľké množstvo, takže si nemyslím, že to bude úplne cez noc,“ dodal Večeřa.

Značka Datart bude žiť naďalej v Česku, premenujú sa totiž predajne Electro World. V podstate tak zanikne značka Electro World a naďalej budú fungovať už len Datart (Česko) a NAY (Slovensko) – so spoločným majiteľom.

Náklady na premenovanie predajní a úpravu značiek v kombinácii s marketingovou komunikáciou odhaduje Večeřa na desiatky miliónov českých korún, v prepočte cez 400 000 eur.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -