O niečo podobné sa ešte nikto nepokúsil. Furiosa prekvapí šialenou akčnou scénou

Nenechajte si ujsť

Furiosa obsahuje neskutočnú akčnú scénu

Súčasné týždne sú v kinách na akciu mimoriadne bohaté. O ohlušujúci zážitok sa v novom filme starajú Godzilla a Kong, ťaživý zážitok zasa prináša Občianska vojna, z ktorej sa stalo veľmi príjemné filmové prekvapenie. Už o pár dní bude divákov v kinosálach zabávať nová Planéta opíc, skutočný vrchol akčného zážitku však príde v druhej polovici mája.

Práve vtedy do kín vtrhne Furiosa, duchovný nástupca jedného z najlepších akčných filmov poslednej dekády Mad Max: Zbesilá cesta. Vieme, že Furiosa sa bude odohrávať pred udalosťami oscarovej snímky z roku 2015 a zameria sa na neohrozenú bojovníčku, ktorú pred tým stvárnila Charlize Theron. Žezlo tentokrát preberie Anya Taylor-Joy a film na pozadí bezmála dvoch dekád ukáže únos mladej Furiosy aj jej úlohu vo vojne medzi dvoma znepriatelenými klanmi.

78 dní a 200 kaskadérov

Podobne ako pri Mad Max: Zbesilá cesta, aj pri Furiose trailery sľubujú vyšperkovanú akčnú zábavu postavenú na praktických efektoch. Portál Wrap informuje, že akcia oproti predošlej snímke pôjde ešte o úroveň vyššie. Divákov totiž ohúri intenzívna akčná pasáž s dĺžkou až 15 minút.

Prezradil to jeden z producentov filmu, ktorý zároveň odhalil, že náročná časť sa natáčala neskutočných 78 dní. Každý deň pri nej muselo byť na pľaci prítomných aspoň 200 kaskadérov a podľa hereckej hviezdy Anny Taylor-Joy je táto pasáž dôležitá aj pre príbeh. Vo veľkom totiž napovie o vynaliezavosti a odvahe mladej Furiosy.

Furiosa trailer
Zdroj: Warner Bros. Pictures / YouTube

Príde aj pokračovanie

Herečka tiež dodáva, že šialená akčná sekvencia, ktorá vznikala pod názvom Stairways to nowhere, teda Schody nikam, je tou najdlhšou, akú ktorýkoľvek člen štábu kedy zažil. To je samo o sebe dôkazom veľkých ambícií filmu. Súčasťou tímu je aj akčná ikona Chris Hemsworth či ostrieľaný režisérsky veterán George Miller.

Furiosa do slovenských kín dorazí 23. mája a nepôjde o posledný diel série. Okrem prequelovej snímky George Miller pripravuje aj priame pokračovanie Mad Maxa s podtitulom The Wasteland. Jeho premiéry sa dočkáme v roku 2026.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -