Na toto treba ísť do kina. Nástupca Mad Maxa sľubuje akčný zážitok roka

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nástupca Mad Maxa sa ukazuje v novom traileri

Aktualizované 20. 3. 2024: Máj bude v kinách poriadne horúci a o divácku pozornosť sa pobije hneď trojica veľkofilmov. Okrem novej Planéty opíc či dobre vyzerajúcej akčnej komédie Fall Guy po osemročnom čakaní dorazí aj spin-off Mad Maxa s názvom Furiosa.

Práve Furiosa patrí k najočakávanejším akčným filmom roka, čo teraz novinka dokazuje v čerstvom traileri. Ten opäť ukazuje apokalypsou zničenú zem, v ktorej platí právo silnejšieho. Dej sa zameria na vojnu dvoch silných klanov – motorkárskeho gangu na čele s Dementusom, ktorý sa postaví kmeňu, kde šéfuje mladý Immortan Joe. Kým dvaja Tyrani bojujú o nadvládu, Furiosa musí prežiť mnohé skúšky, zatiaľ čo dáva dokopy prostriedky, aby našla cestu domov.

Pôvodný článok:

Veríme, že mnohí budú súhlasiť s našim názorom, že režisér a scenárista George Miller priniesol v roku 2015 na plátna kinosál jeden z najlepších akčných veľkofilmov v histórii. Súhlasia s nami i porotcovia z Akadémie. Titul Mad Max: Zbesilá cesta získal celkovo desať nominácií na zlatú sošku Oscara, na výhru sa mu podarilo premeniť šesť z nich. Odvtedy neustále očakávame pokračovanie s Tomom Hardym a Charlize Theron v hlavných úlohách, ktoré si už za ten čas prešlo produkčným peklom. Štúdio Warner Bros. a Millerova produkčná spoločnosť dokonca viedli súdny spor, ktorý ohrozoval budúcnosť série.

Po vyriešení všetkých problémov sa diváci dozvedeli, že ešte pred plnohodnotným pokračovaním dostanú prequel z tohto dystopického sveta. Tak vznikla Furiosa, ktorá dnes, počas svojho panelu na udalosti CCXP v Brazílii, dostala prvý trailer. Vysokooktánová akčná novinka sa už podľa názvu zameria na mladšiu verziu Imperátorky Furiosy, ktorú v Zbesilej ceste stvárnila spomínaná Charlize Theron. Jej úlohy sa však v príbehu z minulosti ujala obľúbená herečka Anya Taylor-Joy (Čarodejnica, Rozpoltený). Jej minulosť už zľahka načrtol aj pôvodný film.

Prvý trailer na prequel Furiosa: A Mad Max Saga

Furiosa v ňom vysvetľuje Maxovi, že je na úteku do „zeleného miesta“, ktoré si pamätá z mladosti. Kedysi bola členkou klanu, ktorý prebýval na tomto mieste, predtým ako bola v detstve unesená aj s jej matkou. Tak padla do rúk veľkej Hordy motorkárov, ktorú vedie vojnový magnát a vojvodca Dr. Dementus. Ten bol prvý raz spomenutý vo videohre Mad Max z roku 2015. V tejto úlohe hlavného záporáka sa ukáže Austrálčan Chris Hemsworth, ktorý si už srdcia fanúšikov dobyl ako Thor.

Horda motorkárov sa spolu s Dementusom aj Furiosou vydáva na cestu naprieč pustinou, kde narazia na Citadelu Immortana Joea (v pôvodnom filme stvárneného Hughom Keays-Byrnom). Kým dvaja Tyrani bojujú o nadvládu, Furiosa musí prežiť mnohé skúšky, zatiaľ čo dáva dokopy prostriedky, aby našla cestu domov. Okrem vyššie spomenutých hercov sa v jednej z hlavných úloh ukáže Tom Burke a do svojich pôvodných charakterov vrátia aj herci Nathan Jones a Angus Sampson.

Nakrúcanie projektu prebiehalo koncom roka 2022 v Novom Južnom Walese v Austrálii, pričom by malo ísť o vôbec najdrahšiu filmovú produkciu v histórii krajiny. Približný rozpočet Mad Maxa: Zbesilá cesta mal byť okolo 150 miliónov dolárov, pričom Furiosa túto sumu prekonala budgetom 168 miliónov amerických dolárov. Snímka si svoju premiéru odbije budúci rok na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, pričom do kín po celom svete následne dorazí 23. mája 2024.

Ako sa vám páči prvý, vysokooktánový trailer na prequel Furiosa: A Mad Max Saga? Myslíte, že dokáže prekonať kvality svojho staršieho brata? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, darkhorizons.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -