Tieto filmy sme v detstve milovali, no ako dospelí ich nedokážeme vystáť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Filmy, ktoré sme v detstve milovali, no dnes nám vadia

S vekom sa človeku mení jeho vkus. A platí to ako pri hudbe, tak aj pri filmoch. Určite si spomínate na časy, keď vám niektoré filmy pripadali napríklad nesmierne vzrušujúce, pričom dnes ich považujete za mimoriadne nudné. Alebo pri niektorých filmoch ste sa chytali za brucho od smiechu a dnes vám tieto pokusy o humor nič nehovoria.

V tomto článku sa presne zameriame na filmy, ktoré sme v detstve milovali, no dnes ich nedokážeme vystáť.

8. Veľmi nebezpečné známosti (1999)

Pikantná dráma Veľmi nebezpečné známosti (1999) patrila do kategórie tých filmov, ktoré nám rodičia kedysi nedovolili pozerať. A my sme tak mali pocit, že sexuálne scény v tomto filme musia byť naozaj vulgárne. Pritom ani jedna z herečiek sa vo filme neodhalila a ani jedna scéna neobsahuje pohlavný styk, takže v podstate film ako celok nie je o sexe. Aj keď to na prvý pohľad tak vyzerá.

Používatelia na sociálnej sieti Reddit poznamenali, že kedysi si mysleli, že postavy vo filme sú neskutočne „cool“. V dospelosti potom zistili, že to tak vôbec nie je.

7. Let’s Dance (2006)

Film, vďaka ktorému sa herec Channing Tatum preslávil po celom svete. Muzikálová dráma, ktorá spájala tanec s prvkami komédie a drámy u kritikov nemala úspech, u divákov však áno. Musíme však podotknúť, že fanúšikovia tohto filmu patrili do kategórie násťročných.

Dej je totiž neskutočne jednoduchý a fungoval prakticky len v prvej časti. Napokon sa z jedného úspešného filmu stala braková séria. V dospelosti sa ľuďom, ktorí v detstve tento film zbožňovali, dokonca nepáčili ani tanečné choreografie. Tie pritom tvoria alfu a omegu celého snímku.

6. Percy Jackson: Zlodej blesku (2010)

Dobrodružná fantasy komédia režiséra Chrisa Columbusa (Sám doma) sa stala obľúbenou medzi násťročnými divákmi. Obsahovala totiž len štipku mytológie, štipku príbehu a tonu vizuálnych efektov, ktoré nám v detstve pripadali, že sú na vysokej úrovni.

Samozrejme, dospelí diváci mali voči filmu viacero výhrad. Aj preto sa z Percyho Jacksona (2010) nestala komplexná séria. Oproti knižnej predlohe Ricka Riordana je film ochudobnený o dej. Zložité zápletky z predlohy nahradili mizerné špeciálne triky.

Po rokoch už dnes na tomto filme možno pochváliť azda len výkony mladých hereckých hviezd, Logana Lermana (Železné srdce) či Alexandry Daddario (Temný prípad). (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -