Z revolučného produktu Apple je prepadák, v obchode ho už nikto nekupuje

Nenechajte si ujsť

Revolučný produkt stagnuje

Sú to necelé tri mesiace, čo Apple vydal prelomový headset pre virtuálnu realitu Vision Pro. Podľa najnovších informácií od Bloomberg sa ale zdá, že má technologický gigant problémy s predajom existujúcich zásob. Situácia je dokonca taká zlá, že zamestnanci predajní neevidujú žiadné rezervácie na skúšanie produktu v predajniach.

Každý z vás si pamätá prvé dni predajov, nespočet videí youtuber a obrovský hype, aký dokáže vytvoriť snáď len Apple. No už ani títo prví používatelia pomaly zisťujú, že so zariadením sa jednoducho nedá veľa robiť okrem samotného sledovania filmov a zopár praktických úkonov pri kancelárskej práci.

Dokonca aj autor zo správy v Bloombergu priznal, že zariadenie používa „možno raz alebo dvakrát týždenne“.

Technologickí nadšenci si rýchlo začali všímať aj nedostatky. Okrem vysokej obstarávacej ceny sa používatelia začali sťažovať na bolesť očí, hmotnosť okuliarov a obmedzené funkcie pre produktívnu prácu za počítačom. Jednoducho, Apple zatiaľ nedokáže touto novinkou plnohodnotne nahradiť počítače s fyzickými klávesnicami.

VR uľahčuje prácu doktorom

Možno sa skutočné využitie Vision Pro ukáže ako užitočné vo sfére, kde ľudia doteraz nemohli len tak ťukať do počítačalebo im to nedovoľovala situácia. Z potenciálnych kandidátov medzi prvými prejavili záujem zdravotnícke inštitúcie, konkrétne personál prítomný pri operáciách a iných zákrokoch.

Zatiaľ sme sa nedostali tak ďaleko, aby doktori priamo operovali s použitím Vision Pro, no takáto realita je na dosah, ukazuje prax. Softvérová spoločnosť eXeX v tlačovej správe informovala, že zdravotnícky personál Nemocnice Cromwell v Londýne použil VR headset Apple počas dvoch operácií chrbtice.

apple vision pro slovensko
Zdroj: Apple, Wikimedia Commons

Podnikaví Slováci už využili šancu. Za Apple Vision Pro si na Bazoši pýtajú šialené čiastky

Na online bazári Bazos.sk sa objavilo viacero ponúk na „resell“ neotvorených balení Apple Vision Pro. Cena niektorých inzerátov sa pritom vyšplhala až na násobky pôvodnej sumy – 4 100, 4 500 či dokonca aj 4 999 eur.

Väčšina ľudí pravdepodobne využíva fakt, že sa aktuálne nachádza v USA, respektíve sa vracali z Ameriky a domov si odniesli zopár zariadení navyše, ktoré tu chcú predať s vidinou zisku. Na Bazoši nájdete dokonca aj ponuku vyskúšať si Vision Pro za 50 eur.

Toto sú najčastejšie dôvody problémov s Apple Vision Pro od používateľov z USA:

  1. Zariadenie je príliš ťažké, nemotorné a nepohodlné počas používania.
  2. Za vysokú cenu (3 499 amerických dolárov) je dostupný obmedzený počet aplikácií a VR video obsahu.
  3. Funkcie pre produktivitu, pri ktorých sa vám v rozšírenej realite zobrazia monitory, nie sú o nič efektívnejšie ako pripojenie ďalšieho monitoru ku počítaču. Navyše je nepohodlné používať ich dlhodobo.
  4. Displeje nepríjemne odrážajú svetlo, zorné pole je príliš úzke a používateľov z Vision Pro bolia oči
  5. Počas používania sa ľudia cítia odrezaní od reality a nedá sa zmysluplne využívať v bežnom živote, pričom ste v kontakte s inými ľuďmi. Chýbajú funkcie na zdieľané zážitky s ostatnými okolo vás. VR okuliare taktiež nemôžete len tak niekomu požičať, lebo kvôli presnej konfigurácii nebudú sedieť na hlave každému.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -