Aktuálne: Rana pre filmový svet. Zomrel slávny herec známy z Titanicu či Pána prsteňov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zomrel Bernard Hill

Filmový svet dnes obletela smutná novinka. Ako informovalo BBC, prvú májovú nedeľu vo veku 79 rokov navždy opustil Bernard Hill. Známy bol najmä dvom skupinám ľudí a pamätali sme si ho predovšetkým pre dve legendárne role.

Prvou nezabudnuteľnou bola postava kapitána Smitha v legendárnom Titanicu od Jamesa Camerona z roku 1997. Často zvykol hovoriť, že práve to pre neho bola jedna z najväčších a najvplyvnejších rolí v kariére.

bernard hill titanic
Zdroj: MovieStillsDB

Role v dvoch z troch najúspešnejcích filmov histórie

Nezabudnuteľným bol aj pre fanúšikou fantasy. V trilógii Pán prsteňov stvárnil úlohu Theodéna. Menej známym faktom pre niektorých zostáva, že kým si zahral kráľa Rohanu vo filmoch Dve veže a Návrať kráľa, uchádzal sa o rolu Gandalfa.

V televízii sa objavoval po vyštudovaní univerzity Polytechnic School of Drama v Manchesteri od roku 1976. V tom istom roku prišla aj jeho prelomová úloha v dramatickom seriáli Boys from the Blackstuff, od ktorej jeho kariéra raketovo stúpala.

bernard hill theoden
Zdroj: Legendary Pictures

Jeho úmrtie oznámil pre BBC News hercov agent Lou Coulson. Potvrdil, že legendárny umelec odišiel do hereckého neba dnes v skorých raných hodinách. Dôvod úmrtia si ešte trúchliaca rodina nezverejnila.

V ktorej z jeho legendárnych úloh ste si ho najviac obľúbili? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -