Nič podobné tu nikdy nebolo. Najtemnejší príbeh zo Star Wars v histórii má trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na The Acolyte

Do premiéry najočakávanejšej Star Wars novinky tohto roka zostáva už len mesiac. Pri príležitosti medzinárodného dňa značky, ktorý bol 4. mája, sa štúdio Disney podelilo o nový trailer na The Acolytetemne ladenú hranú novinku, ktorá sa zameriava na záhadnú vraždu a nástup Sithov k moci.

Pôjde o vôbec prvý seriál Star Wars, ktorý bude venovať najväčšiu pozornosť Temnej strane. Novinka sa odohráva na vrchole Republiky a v jej centre stojí majster Jedi Sol, ktorý vyšetruje vraždu jedného zo svojich druhov. Hlavnou podozrivou je jeho bývalá učenkyňa Mae. Hlavné úlohy v novinke zastanú hviezda Squid Game Lee Jung-jae a Carrie-Anne Moss, známa ako Trinity zo série Matrix.

Trailer sľubuje doposiaľ najtemnejšiu novinku, tvorkyňa Leslye Headland potvrdila, že väčšina času na obrazovke bude patriť práve záporným postavám a rádu Sithov. V závere čerstvej upútavky sa pravdepodobne zjavil aj hlavný záporák, ktorý budí veľkú zvedavosť. S veľkou pravdepodobnosťou ide o nováčika v celom univerze.

Akolytka
Disney

Pôvodný článok:

Dočkali sme sa a najbližšie chystaný seriál zo sveta Star Wars sa odhaľuje. Prichádza trailer na The Acolyte, ktorý ukazuje rozprestierajúcu sa temnotu Sithov. Odohráva sa v období High Republic, teda približne sto rokov pred prequel trilógiou. Praďaleká galaxia je na prahu zmien, ktoré ešte viac rozdelia opačné strany Sily a postavia proti sebe učiteľku a jej žiačku či dokonca rodinu.

Hlavnou hereckou hviezdou je Amandla Stenberg, ktorá je bojovníčkou so záhadnou minulosťou. Pôvodne bola trénovaná medzi rytiermi Jedi, čoraz viac sa však prikláňala k temnej strane. Teraz opäť skríži sily so svojou predošlou majsterkou, ktorú hrá Carrie-Anne Moss. Aktuálne vyšetruje sériu vrážd, ktoré ju privedú k bývalej padawanke, z ktorej je teraz nebezpečná bojovníčka.

Nič takéto sme v Star Wars ešte nevideli

Ďalšími hereckými tvárami, ktoré sa objavujú, sú Lee Jung-jae (Squid Game), Manny Jacinto (Good Place), Dafne Keen (Logan), Charlie Barnett (Russian Doll), Jodie Turner-Smith (Queen & Slim), Rebecca Henderson, Dean-Charles Chapman alebo Joonas Suotamo.

Seriál je výnimočným projektom zo sveta Hviezdnych vojen. Nielenže nás zavádza do obdobia, ktoré sme nikdy predtým nevideli, ale po prvý raz v histórií sa absolútne odkloní od ságy Skywalkerovcov. Zároveň prináša drsnosť a surovosť, akú sme ešte od spoločnosti Lucasfilm nevideli. Odklon je aj od žánru, keď sa staneme svedkami mysteriózneho trileru.

Star Wars The Acolyte plagát
Zdroj: Star Wars

„V období Svetla povstáva Temnota“

Titulný popis hlása „V období Svetla povstáva Temnota“. Takto budeme svedkami, ako sa na prvý pohľad perfektný svet Jediov stáva čoraz viac infiltrovaný Sithmi, ktorí môžu ohroziť stabilitu samotnej Republiky. Potvrdzujú sa tak predošlé slová hlavnej režisérky Leslye Headland, ktorá hovorila, že väčšina času bude patriť záporákom.

Spojenie bitiek so svetelnými mečmi a bojových umení poteší nejedného diváka. To všetko dostaneme v ôsmich dieloch, pričom prvý z nich príde na Disney+5. júna.

Ako sa vám páči trailer na The Acolyte? Užívate si unikátnosť tohto Star Wars projektu z obdobia High Republic, kde získavajú Sithovia prevahu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Star Wars

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -