Ďalšie skvelé správy pre fanúšikov Star Wars. Očakávaný seriál príde skôr, ako sme čakali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Star Wars seriál The Acolyte má presný dátum vydania

Aktualizované 22. 02. 2024: Exkluzívne informácie portálu Collider odhaľujú, že Star Wars seriál The Acolyte má naplánovaný dátum vydania 5. júna 2024 na streamovacej službe Disney+. Oznámená premiéra je v súlade s predchádzajúcimi informáciami, že nový príbeh z preďalekej galaxie uvidíme už v lete. Ide však o pozitívnu správu, keďže to bude hneď začiatkom leta.

Príbeh sa bude odohrávať 100 rokov pred udalosťami pôvodnej trilógie filmov Star Wars počas obdobia, ktoré sa nazýva High Republic. Dozvedeli sme sa tiež, že hudbu pre seriál The Acolyte zloží Michael Abels, známy vďaka soundtrackom pre filmy Jordana Peelea Uteč, My a Nie.

star wars acolyte
Zdroj: X / @StarCouncils

Aktualizované 12.02.2024: Počas minulého roka bola opakovane hlásené, že najbližší Star Wars seriál, ktorý si pozrieme bude The Acolyte. Zameriava sa na mladú padawanku, ktorá je čoraz viac zvádzaná na temnú stranu a odohráva sa v období High Republic, teda približne stovku rokov pred prequelovou trilógiou.

Teraz sa vďaka portálu Collider dozvedáme bližší termín vydania. Ako hovorí ich správa, nový projekt z preďalekej galaxie príde počas leta 2024. Prvá séria bude pozostávať z 8 dielov, vydávané budú s najväčšou pravdepodobnosťou epizodicky každý týždeň. Viac o zasadení i zápletky očakávanej Star Wars novinky nájdete nižšie v texte.

Pôvodný článok

Najbližší seriál zo sveta Star Wars je stále opradený veľkou dávkou tajomstiev. Už na budúci rok dorazí na Disney+ príbeh, ktorý nás zavedie do najslávnejšej éry Jediov, pri ktorej sa však derú na povrch temné sily. Teraz sa zo seriálu The Acolyte vďaka portálu Geek Tyrant dozvedáme nové detaily. Čo nám prezradili?

Dej sa má odohrávať približne 100 rokov pred prequelovou trilógiou, v období, ktoré je známe ako High Republic. Zlatý vek používateľov svetlej strany Sily však čoraz viac zahaľujú tajomstvá a temná strana na vzostupe. Má ísť skôr o mysteriózny triler, ktorý po prvýraz spraví odvážny krok. Bude sa sústreďovať viac na Sithov a ich infiltráciu do sveta Jediov.

Niekoľko príbehových liniek a zmätok u fanúšikov

Sledovať máme niekoľko príbehových liniek. Budú akýmisi spirituálnymi vojnami, ktoré budú ukazovať konflikty medzi majstermi a ich žiakmi, súrodencami či rodičmi. V centre diania však bude mladá padawanka, ktorá sa opäť stretne so svojou učiteľkou, aby vyšetrovali sériu zločinov. To, na čo narazia, je však oveľa zlovestnejšie, ako si ktorákoľvek z nich dokázala predstaviť.

Počas minuloročnej akcie Star Wars Celebration v Londýne sa fanúšikovia dozvedeli, že si túto postavu zahrá Amandla Stenberg. Nasledoval veľký zmätok, pretože predtým bolo jasné, že si táto mladá herečka má zahrať Sithku, ktorá sa stane čoraz mocnejšou hrozbou samotnej Starej Republiky.

The Acolyte Star Wars seriál
Zdroj: StarWars.com

Elitná zabijačka Sithov aj navrátená padawanka

Teraz v tom konečne začína byť viac jasno. Známy informátor Daniel Richtman tvrdí, že Stenberg si zahrá obe postavy. Pôjde o sestry, ktoré sú pôvodom od Sithov. Jednu z nich však vytrénujú rytieri Jedi. Jej majsterkou sa stane zatiaľ nepomenovaná postava, ktorú si zahrá Carrie-Anne Moss (Trinity z Matrixu).

Túto majsterku bude mať za úlohu zabiť elitná vrahyňa z radov Sithov. Nebude ňou nikto iný ako „zlá sestra“. Tá prisahala, že svoj cieľ zabije v ručnom súboji, kvôli čomu sa učila bojové umenia. Postava, ktorú hrá Moss, sa totiž zriekla svetelného meča a nepriateľov poráža iba bojovými umeniami.

Ľadové kráľovstvo dokopy s Kill Bill

Richtman odhalil zo seriálu The Acolyte aj ďalšie detaily, ktoré hovoria o tom, že Stenberg nebude jedinou, kto stvárni viac postáv. Aj Manny Jacinto (známy zo seriálu The Good Place) má stvárniť dvojicu charakterov, ktoré budú v deji plniť úlohu akýchsi protichodných pólov. Viac informácií ešte zdieľaných nebolo. Treba však brať do úvahy, že tieto správy nie sú oficiálne potvrdené nikým z vedenia spoločnosti Lucasfilm.

Ak sú však informácie pravdivé, pribudlo hneď niekoľko dôvodov, prečo sa na seriál tešiť. Pridať k nim však iste môžeme aj predošlé slová vedúcej seriálu Leslye Headland. Hovorila, že väčšina času na obrazovke bude patriť záporákom a povedala, že projekt vyzerá, ako keby sa Ľadové kráľovstvo spojilo s Kill Bill. Uvidíme príbeh z pohľadu nepriateľa a aj keď je zasadený do obdobia High Republic, bude mať presah až do prequelovej trilógie.

seriál the acolyte obsadenie
Zdroj: StarWars.com

Jedinečný príbeh z pohľadu nepriateľa

Podobnými slovami opísala nový Star Wars seriál aj ďalšia z hereckých hviezd Dafne Keen (poznať ju môžete z Logana). Povedala, že ide o príbeh infiltrácie Jediov Sithmi a skvele sa jej nakrúcalo nielen kvôli úžasnému štábu a obsadeniu, ale aj unikátnemu príbehu. Spolu s ňou si ešte v príbehu zahrajú Lee Jung-jae (Squid Game), Charlie Barnett (Russian Doll), Rebecca Henderson (Invinting Anna) či Jodie Turner-Smith (Queen & Slim).

Čo hovoríte na príbehové detaily seriálu The Acolyte? Podnietili vás k tomu, aby ste sa na osemdielnu sériu tešili ešte viac? Páči sa vám pohľad na temnú stranu Sily? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -