Mená rodičov Rey zo Star Wars sú konečne známe. V akom príbehu ich nájdeme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mená rodičov Rey

Najväčšie sústredenie vo svete Star Wars je samozrejme momentálne na seriál Obi-Wan Kenobi, ktorý prichádza už o týždeň. Okrem toho ale momentálne prebiehajú oslavy tejto ságy v Anaheime, Kalifornii. Na nich sme sa dozvedeli celú radu nového materiálu o nadchádzajúcich seriáloch, filmoch či knihách. Z nich pochádza aj jedna informácia, ktorá medzi fanúšikmi kolovala – aké sú mená rodičov Rey?

Sequelová sága bola ukončená pred tromi rokmi, ale na Poa, Finna, Kyla a Rey sa určite nezabúda. Aj na ich odkaz sa zameria nová kniha Star Wars: Shadow of the Sithktorej autorom je Adam Christopher. Oficiálne vychádza 28. júna, ale fanúšikovia už z nej dostali malú ochutnávku.

shadow of the sith
Zdroj: starwars.fandom.com

Nová kniha primárne o cestách Luka a Landa

Primárne sa zameria na Luka Skywalkera a jeho cesty s Landom Calrissianom. Odohrávať sa bude medzi dvomi trilógiami, niekedy medzi udalosťami filmov Návrat Jediho a Sila sa prebúdza. Hovorí sa aj o tom, že budú cítiť prítomnosť viacerých používateľov Sily.

Nie je známe, či teda bude vedených viacero vedľajších príbehov, alebo iba jediný. Avšak ten sa práve zameria na rodičov Rey a zároveň nám cez ich osoby ukáže, ako sa ona stala osobou, ktorou je. Jej matka je totiž popisovaná ako génius a rýchly samouk. Tu teda máme jej rýchle narábanie so svetelným mečom.

star wars epizóda IX
star wars epizóda IX

Vedľajší príbeh o rodičoch Rey

Na akcii bol zverejnený aj výňatok z knihy, ktorý rodičov spomína. Uvádzajú sa tu pod menami Dathan a Miramir. Píše sa v nej toto (voľný preklad redakcie):

„Napriek ich situácii sa Dathan prichytil, že sa usmieva. Nemohol si pomôcť. Jeho žena bola génius a on ju za to miloval. Nevedel odkiaľ to má, bola prirodzeným talentom, ako by to bolo vrodené. Vedela pilotovať čokoľvek, vždy bola – stále je, inžinierom samoukom a vynálezcom. Spriadanie, nazývala to Miramir a neuvedomovala si ako veľmi špeciálne jej sily sú. Za tie roky čo ju poznal, nevedel Dathan odkiaľ tie dary prišli, ale Miramir vždy iba pokrčila plecami a povedala, že jej stará mama bola úžasná žena. To vedel, stretol ju niekoľkokrát, kým sa Miramir vzdala svojho života v lesoch Hyperkarnu, aby mohla cestovať s ním. Ale – kde sa to naučila jej stará mama?“

Jedna otázka zodpovedaná, ďalšie položené

Odpovedali nám tak v krátkej ukážke na otázku, aké sú mená rodičov Rey. Zároveň nám však položili niekoľko ďalších. Teraz nás zaujíma z akého sveta pochádza jej rodná mama alebo kto bol ešte jej dávnejším predkom, teda prastarou mamou. Ako to súvisí s prirodzenými talentami v ich rodine?

Zrejme sa viac dozvieme v samotnej knihe. Avšak spomína sa v nej následne ešte ďalšia vec – jej rodičia odišli z planéty Jakku. Rey však vo filmoch spomína, že nikdy neopustila planétu. Znovu sa teda musíme pýtať, či teda ešte nebola na svete alebo či bola príliš malá na to, aby si tieto udalosti pamätala.

2 a pol hodinová jazda, pri ktorej sa musíte pohltiť do príbehu
Zdroj: tanikal.com

Chybná pamäť v epizódach VII-IX?

Jej pamäť môže byť zároveň v epizódach VII-IX zahmlená a nejasná. Shadow of the Sith však bol prehlásený za kánon v rámci sveta Hviezdnych vojen, takže nám konečne môže vrhnúť viac svetla na tajomstvom opradenú minulosť Rey. Poskytne nám snáď aj viacero odpovedí. Avšak netreba zabúdať, ide o vedľajší dej, pričom sa hlavná linka venuje Lukovi a Landovi.

Ako sa vám pozdávajú mená rodičov Rey? Chceli by ste sa dozvedieť aj viacero z nezodpovedaných otázok? Siahnete prípadne po knihe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -