Juliane Moore a Sandra Oh si spolu zahrajú v adaptácii príbehu od autorky Príbehu služobníčky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Julianne Moore a Sandra Oh vo filme Stone Mattress

Oceňované herečky Julianne Moore a Sandra Oh si spolu zahrajú vo filme Stone Mattress. Pôjde o adaptáciu krátkeho príbehu od Margaret Atwood, ktorý ocenil magazín New Yorker. Túto spisovateľku môžeme dobre poznať ako autorku Príbehu služobníčky, ktorý bol premenený na úspešný seriál.

Do podoby scenáru ho prevedie Tom Townend, ktorý vytváral skript aj k filmu Nikdy si tu nebol z roku 2017. Tam sa stretol s režisérkou Lynne Ramsay, ktorá bude viesť aj tento projekt. Pri mrazivej dráme o pomste si teda spoluprácu zopakuje. A to že naozaj mrazivej – nakrúcanie má začať v septembri pri Grónsku a Islande.

stone mattress
Ilustrácia magazínu The New York Times k príbehu Stone Mattress; Zdroj: nytimes.com

Luxusná plavba s mrazivými tajomstvami

Moore bude vystupovať ako Verna, ktorá vo svojich 60 rokoch odchádza na dôchodok po práci fyzioterapeutky. Dvakrát ovdovelá, chce si užívať a tak sa zapíše na luxusnú plavbu cez pomaly sa roztápajúci Arktický oceán. Práve tá je zameraná na úspešných influencerov a zbohatlíkov v penzii. Tam stretne aj priateľskú a očarujúcu Grace (Oh).

Zároveň stretne aj zdanlivo obyčajného Boba (o ktorého obsadení sa momentálne jedná), šesťdesiatnika, ktorý zdedil rodinnú firmu. Aj napriek tomu, že nemá ani štipku Verninej elegancie a dôvtipu, snaží sa ju zviesť. Lenže nemusí byť takým neškodným, ako sa na prvý pohľad zdal. Rany a poníženia z minulosti sa dostávajú na povrch a pokojná atmosféra plavby bude narušená šokujúcim činom.

stone mattress
Zdroj: deadline.com

Režisérka je fascinovaná pôvodným dielom

Ramsay povedala, že ju po prečítaní tohto diela od autorky absolútne nadchlo. Ukazuje nám traumu na skupine, ktorá sa často nezobrazuje. A to so všetkou inteligenciou. Vyjadrila sa o príbehu:

„Od jemných náznakov humoru až po momenty mrazivej pomsty, pri emocionálne hrozivo presnom zobrazení, je toto príbeh, ktorý som vedela, že chcel zmaterializovať na plátno od prvého prečítania – Má príbehy ukradnutého materstva, nespomenutého sexuálneho obťažovania a v dnešnej dobe sa tie stávajú viac dôležité ako kedykoľvek predtým. A navyše, nakrúcaním v arktickej oblasti je príležitosť na to, aby sme mohli ukázať ďalšiu vrstvu príbehu – svet na hrane neodvrátiteľnej zmeny. Roztápajúce sa ľadovce odkrývajú starodávnu históriu a Stone Mattress ukazuje, ako sa Vernina bolesť a hnev roztápajú, aby ukázali surové emócie pod nimi.“

Oceňované herečky vstupujú na palubu

Julianne Moore a Sandra Oh budú určite v takomto príbehu rovnako pôsobivé ako ich postavy. Ide o oceňované herečky, pri prvej zmienenej aj opakovane, Oscary získala za filmy Still Alice alebo Ďaleko do neba. Sandra Oh si zase odniesla viacero Zlatých glóbusov, za seriály Klinika Grace aj Na muške.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva film Stone Mattress? Myslíte, že pôjde o ďalšiu úspešnú adaptáciu diela Margaret Atwood? Čo hovoríte na herečky v hlavných úlohách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -