Doctor Octopus aj Electro sú potvrdení. Bude však Green Goblin hlavným zloduchom v Spider-Man: No Way Home?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Green Goblin ako hlavný záporák v Spider-Man: No Way Home?

Tretie sólové dobrodružstvo Toma Hollanda sa nezadržateľne blíži a my o ňom dostávame stále nové, dych berúce informácie. Dohady hovoria (a my veríme v pravdivosť týchto tvrdení), že sa vo filme objavia predošlí predstavitelia postavy, aj keď to samotné štúdio vyvracia. Avšak, potvrdení sú záporáci s ich pôvodnými predstaviteľmi. Najnovšie správy však hovoria, že hlavným záporákom filmu Spider-Man: No Way Home by predsa mohol byť Green Goblin.

Istá vec je, že sa vrátia Alfred Molina ako Doctor Octopus (Spider-Man 2) aj Jamie Foxx ako Electro (The Amazing Spider-Man 2). Nehovorilo sa však, či tam ešte nebude jeden zloduch, ktorý by bol dôležitejší ako oni. Isté stávky sú však aj na to, že by sa mohol budovať tím známy ako Sinister Six. A práve jeho vodcom by mohol byť Green Goblin, ktorého by opäť stvárnil William Dafoe.

Green Goblin sa opäť ukáže na filmových plátnach
Zdroj: youtube.com

Ako to bude so záporákmi?

Mnoho fanúšikov však nevie, ako by mali byť poriadne zakomponovaní do príbehu. Už v skoršom rozhovore pre magazín Variety sa Molina vyjadril, že jeho príbeh bude pokračovať presne v momente, keď sa v predošlom filme skončil. V snímke, ktorú režíroval Sam Raimi, spadol do rieky a vtedy – strih. Ako to teda bude pokračovať si musíme iba počkať. A stále zostáva aj otázka, ako narábať s ostatnými.

Odpoveď by mohla byť poskytnutá, aspoň čiastočne, vďaka podcastu The Sneider Cut. Jeho moderátor Jeff Sneider v poslednej časti rozoberal obsadenie Aarona Taylora-Johnsona ako Kravena the Huntera v chystanom projekte od Sony. Okrem vecí so spájaním vesmírov MCU a SPUMC (Sony Pictures Universe of Marvel Characters) bolo riešenie aj potenciálne vkladanie zloduchov do ďalšieho filmu.

kravin the hunter spider-man
Zdroj: comicbook.com

No Way Home nie je odkaz na Spider-Mana?

A podľa jeho názoru sa skladá a schyľuje k tomu, aby nám bol predstavený tím zloduchov známy ako Sinister Six. A nemal by ho viesť niekto iný ako záporák, ktorého už predtým stvárnil William Dafoe. Takže áno, hlavnou zápornou postavou vo filme Spider-Man: No Way Home by bol Green Goblin. Toto boli moderátorove slová:

„Počul som, že No Way Home nie je referencia na Spider-Mana. Je to referencia na zloduchov. Pochádzajú totiž z rozličných, alternatívnych dimenzií. Nemajú sa ako dostať domov. Zloduchovia, o ktorých som počul a už boli potvrdení sú Doc Ock Alfreda Molinu a Electro Jamesa Foxxa. Iba o tých vieme naisto. Ale ja som si celkom istý, že Green Goblin v podaní Williama Dafoa bude hlavným záporákom filmu. Takže to sú traja.“

A čo ostatní traja členovia?

To je rozhodne zaujímavý spôsob, ako nad filmom zmýšľať. Ale určite nie úplne nesprávny. Podľa tejto správy by ale bolo len logické, aby sa vrátili aj zvyšní traja členovia – Rhino, Lizard a Sandman. No a podľa predošlého dohadu vieme aj to, že Thomad Haden Church by bol ochotný vrátiť sa k svojej roli Sandmana. Ak sa tak už náhodou nestalo…

Sinister Six
Zdroj: cbr.com

Znamenalo by to ale, že by sa vrátili aj Rhys Ifans ako Lizard a Paul Giamatti ako Rhino z Amazing Spider-Mana? To práve nevieme. Ale jedno je isté – MCU sa pomaly uchyľuje k alternatívnym a viacerým univerzám. Bolo nám to naznačené vo WandaVision a naplno sa to má rozbehnúť vo filme Doctor Strange: In the Multiverse of Madness, ktoré to skrýva aj v samotnom názve. Tak prečo s tým nezačať už tento rok v Spider-Manovi?

Máme tu aj ďalší zdroj

Je tu ešte ďalšia vec. Sony si rozbehlo vlastný vesmír s postavami Marvelu. Zatiaľ majú plány aj na najbližšie roky, avšak ich šéf potvrdil aj správu, že Spider-Man sa tam definitívne ukáže. A ak by si mal zmerať sily s veľkými záporákmi, tak Sinister Six by mala určite miesto. A William Dafoe ako Green Goblin na čele iste tiež. Keď sa táto správa dostala do sveta, takmer okamžite ju potvrdil aj ďalší zdroj:

Ak to už uvádzajú viaceré zdroje, táto správa nemusí byť len prázdnym dohadom. A ak si už teraz spočítame všetko, čo vieme a čom sa jedná, tak nás čaká veľkolepá filmová udalosť na úrovni Avengerov. Traja Spider-Mani spolu so záporákmi z rozličných vesmírov a ďalšie Marvel postavy (s Benedictom Cumberbatchom na čele) na pomoc. Nebol by to splnený sen každého fanúšika?

Myslíte si, že je reálna možnosť, že hlavným záporákom vo filme Spider-Man: No Way Home bude práve Green Goblin? Vráti sa aj William Dafoe, aby si ho zahral? A čo zvyšok Sinister Six? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: movieweb.com; geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -