Nový trailer na film ELVIS od Baza Luhrmanna ukazuje viac piesní kráľa Rock’n’Rollu. Budeme počuť aj hlasy ďalších umelcov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Baz Luhrmann’s ELVIS

Austin Butler bude skvelým stvárnením kráľa rock’n’rollu, o tom nás presvedčili už predtým. Teraz však prinášajú nový trailer na film Baz Luhrmann’s ELVIS, ktorý ukazuje, ako sa herec ešte viac vnára do úlohy. Pozrieme sa aj na jeho vzťah s manažérom kolonelom Tomom Parkerom, ktorého si zahrá Tom Hanks.

Budeme sledovať ich spoločnú cestu a 20 rokov kariéry umelca. Samozrejme nesmie chýbať ani jedna z najviac vplyvných osobností Elvisovho života, Priscilla Presley, jeho manželka. V tomto filme si ju zahrá Olivia DeJonge. Reálna osobnosť bola pri nahrávaní skladieb a testovacích videách Butlera a nazvala jeho výkon vynikajúcim a film brilantným.

Skladby ako z úst kráľa Rock’n’rollu

Ako aj celý názov hlása, stojí za ním režisér Baz Luhrmann, ktorý nám v minulosti priniesol moderné spracovanie Rómea a Júlie (áno, to s DiCapriom). Stojí aj za filmami Moulin Rouge alebo Veľký Gatsby. Tvorca sa na snímky očividne mimoriadne pripravuje, lebo tento príbeh konzultoval nielen s Presleyho manželkou a dcérou, ale aj vnučkou, Riley Keough. Tá sa údajne po videní prvých piatich minút nemohla ubrániť silným emóciám.

Pri pozretí novej ukážky dokážeme mať zimomriavky skutočne aj my. Hlas herca v hlavne úlohe je na nerozpoznanie od speváka a jeho „Suspicious Minds“, ktoré sprevádza video, je ako z platne Elvisa. Samozrejme nemôžu chýbať ani piesne „Blue Suede Shoes“ alebo „Heartbreak Hotel“.

tom hanks elvis
Zdroj: brooklynvegan.com

Hlasy moderných umelcov

Avšak počujeme tu aj verzie piesní „Vegas“ a „Hound Dog“, ktoré by sme nečakali. Pomerne odvážnym krokom od štúdia Warner Bros. je zahrnutie hlasov iných umelcov a verzií piesní od nich. Konkrétne túto ma má starosti Doja Cat, ale spoločnosť na svojom Instagrame zverejnila kompletný zoznam.

Ďalej tu nájdeme verzie piesní od hudobníkov Ann NesbyAlton MasonChris IsaakDenzel Curry, Eminem Ceelo GreenGary Clark Jr.Jack WhiteLenesha RandolphJazmine SullivanKacey MusgravesKodi Smit-McPheeLes GreeneManeskinNardo WickParaviPnauRufus ThomasShonka DukurehStevie NicksSwae Lee & DiploTame Impala a Yola.

Ďalšie dôležité osobnosti spevákovho života

Trailer na film Elvis žiadne z nich už neukazuje, ale môžeme ich poznať z ich sociálnych sietí. Napríklad Eminem na svojom Twitteri zverejnil krátky ústrižok z videa, kde pre svoju skladbu The King and I“ použil gitaru zo skladby Jailhouse Rock“.

Ukážka však poskytuje pohľad na niektoré ďalšie postavy z Elvisovho života. Vidíme tak napríklad jeho mamu Gladys, zahrá si ju Helen Thomson. Jeho otca Vernona stvárni Richard Roxburgh. Uvidíme aj jeho ex-priateľku Dixie Locke, ktorú bude hrať Natasha Bassett. Chýbať nebude ani bluesová legenda B. B.King, ktorého stvárni Kelvin Harrison Jr.

Viacero hudobných legiend tej doby

Súčasťou filmu majú byť aj iní hudobníci tej doby. Štúdio a tvorca zverejnili mená Sister Rosetta TharpeLittle RichardArthur “Bigboy” Crudup a Willie Mae “Big Mama” Thornton. Zatiaľ sa nevie v akom rozsahu a v akej úlohe, či tiež nepôjde iba o ich nahrávky. Presvedčiť sa však budeme môcť v kinách už o mesiac, premiéra je totiž stanovená na 24. júna.

Ako sa vám páči nový trailer na film Baz Luhrmann’s ELVIS? Ako hodnotíte výkon Austina Butlera podľa ukážky? Pozdáva sa vám pridanie mien súčasných hudobníkov do soundtracku? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -