Rachel Zegler bude princeznou v animovanom muzikáli Spellbound

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Rachel Zegler v muzikáli Spellbound

Nie tak ďaleko od svojej debutovej úlohy vo West Side Story, Hollywood si našiel svoju novú spievajúcu princeznú. Rachel Zegler bude hlasom hlavnej role v Spellbound. Hudobný animovaný film je už jej druhou rolou princeznej za posledný čas. V novom hranom spracovaní totiž dostala hlavnú úlohu Snehulienky (a objaví sa pri Gal Gadot ako zlej kráľovnej).

Napriek všetkým predpokladom, aj hudobnej zložke, nejde o rozprávku od Disney. Dokonca aj pesničky totiž skladá Alan Menken, ktorý tvoril pre animáky ako Kráska a zviera, Zvonár u matky božej či Aladdin. Tento kúsok však pochádza zo spolupráce spoločností Apple a štúdia Skydance Animation.

skydance apple
Zdroj: cartoonbrew.com

Od tvorkýň Shreka a Mulan

Latino herečka bude princeznou menom Ellian. Energická a húževnatá následníčka trónu sa bude musieť vydať na cestu plnú nástrah, aby zachránila svoju rodinu aj celé kráľovstvo. Tajomná sila totiž jej rodičov premenila na monštrá a celú ríšu Lumbria môže schovať do temnoty.

Réžiu má na starosti Vicki Jenson, ktorá priniesla známe hity ako Príbeh žraloka či Shrek. Scenár pre ňu napíšu Lauren Hynek a Elizabeth Martin, ktoré sú autorkami príbehov pre Mulan. Pridá sa k nim aj Linda Woolverton, ktorá priniesla scenár na pôvodného kresleného Levieho kráľa. Samozrejme nemôže byť dobrý muzikál pre kvalitných pesničiek, texty k nim napíše Glenn Slater. On písal skladby napríklad pre snímku Na vlásku.

spellbound
Zdroj: tvinsider.com

Herečka poriadne nakopla svoju kariéru

Kariéra mladučkej Zegler sa poriadne rozbieha. Jej prvá veľká úloha Marie bola hneď vo filme Stevena Spielberga. Okrem nového hraného stvárnenia Snehulienky sa objaví aj vo filme Shazam! Fury of the Gods. Tam si zahrá popri hviezdach ako Zachary Levi, Lucy Liu či Helen Mirren.

Spellbound je jeden z projektov, ktorý pochádza zo spolupráce Apple a animátorského štúdia Skydance. Prvým, v podstate spúšťacím, bol krátky film Blush, ktorý sa už dá nájsť na streamovacej službe Apple TV+. Ďalšími budú napríklad seriál Wondla alebo film Luck, ktorý má prísť už 5. augusta. Aj muzikál s Rachel Zegler chystajú ešte na tento rok a plánovaný dátum vydania je 11. novembra.

Budete sa tešiť aj na hlas Rachel Zegler v animovanom muzikáli Spellbound? Čo hovoríte na také hviezdne zoskupenie tvorcov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -