Flash mal mať pôvodne úplne iný koniec, pretočený bol hneď 2-krát. O čo všetko sme prišli?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoilery z filmu Flash. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Flash mal mať iný koniec

Ezra Miller mal ako superrýchly hrdina Barry Allen svojím otvorením multiverza priniesť iné smerovanie filmového sveta DC. Logicky mal tak pôvodne Flash iný koniec ako sme nakoniec uvideli v kine. Výmenou vedenia a reštartom sa to však všetko zmenilo. Aký záver nás ale čakal pôvodne? Našli by sme v ňom aj ďalšie cameo role?

Ten úplne pôvodný vznikal ešte v roku 2021, keď bol prezidentom štúdia Walter Hamada. Počas júna roku 2023 sme boli svedkami aj fotiek z nakrúcania, kde Michael Keaton vo svojej roli stál pred budovou súdu. Tou, kde sa na záver dokazovala nevina Barryho otca. Vieme, že sa tento herec vrátil po rokoch, aby si zopakoval úlohu Batmana.

Keatonov Batman dostal iné smerovanie

Pôvodne mal mať aj v ďalších filmoch väčšiu úlohu. Práve on sa mal aspoň na čas stať novým Brucom Waynom hlavného DC sveta. Mal byť aj súčasťou zrušenej Batgirl a objaviť sa mal aj vo filme Aquaman a stratené kráľovstvo. Po zmene týchto plánov však čakali film veľké pretáčky. Nebol tak v závere po boku hrdinu.

Rovnako mala byť súčasťou tejto scény aj Sasha Calle ako Supergirl. Dvojica mala oslavovať víťazstvo, namiesto toho ich vo finálnej verzii čakal oveľa trpkejší koniec. Obaja neustále našli svoju smrť pri boji s generálom Zodom (Michael Shannon) vo Flashpoint univerze. Otázne tak je, či ich ešte niekedy uvidíme.

Flash prišiel do kín
Zdroj: collider.com

Jeden aj s členmi Justice League

Druhý variant záveru sa začal riešiť v septembri 2022, kedy sa Warner Bros. zlúčili so spoločnosťou Discovery. Táto scéna mala byť podobná ako ta vyššie popisovaná, navyše sa však mali ukázať aj Gal Gadot ako Wonder Woman a Henry Cavill ako Superman. Amazonku sme vo filme dostali v jednej zo scén na začiatku filmu, táto verzia Muža z ocele, od ktorej sa nové vedenie dištancuje, však žiadnu scénu nedostala.

Flash tak nedostal ani tento koniec, namiesto neho bol nakrútený úplne nový. Kvôli tomu, že hlavný hrdina zmenil jednu nepatrnú vec v minulosti, zmenil aj osobu, ktorá sa stala Batmanom. Kým počas celého filmu sme dostávali kvalitné cameo role, táto fanúšikov prekvapila najviac. Ako Bruce Wayne zo športového auta vystúpil George Clooney.

George Clooney Batman
Zdroj: thedirect.com

Dostali sme nečakaného Batmana

Objavil sa tak herec, ktorý bol doteraz najmenej populárnou verziou temného rytiera. Poznať sme ho mohli z filmu Batman & Robin z roku 1997, ktorý si doteraz vysluhuje slabé výsledky od jeho divákov. Pre fanúšikov však aj tak išlo o zaujímavý odkaz a poriadne nečakaný prvok.

Ak by sme ale začali špekulovať o tom, či sa má práve on stať novým Batmanom v DC, odpoveď bude s najväčšou pravdepodobnosťou nie. Nové vedenie spoločnosti, ktoré tvoria James Gunn a Peter Safran, totiž chystá iný náhľad na tohto hrdinu. Úplne po novom bude predstavený vo filme The Brave and the Bold, kde sa objaví aj jeho syn Damian ako Robin. Jedinou konštantou zostáva, že ho bude režírovať Andy Muschietti, teda režisér Flasha.

Páčilo sa vám, aký mal Flash koniec s cameom Georga Clooneyho, alebo by ste si radšej pozreli niektorý z uvedených alternatívnych záverov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -