V Spider-Man: Across the Spider-Verse bude záporák The Spot. Kto bude jeho hlasom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V Spider-Man: Across the Spider-Verse bude The Spot

Spider-Verse nás od začiatku navnaďuje na to, že nás čaká skutočne veľkolepá udalosť. Pozrieť sa máme až do šiestich vesmírov a spoznať veľkú hromadu nových postáv. Jednou z nich bude pre tento animovaný Spider-Man film aj The Spot. Ten je perfektným záporákom pre takýto dej a zaradenie.

Vlastným menom Dr. Jonathan Ohmn, prvý raz sa objavil v komikse The Spectacular Spider-Man #98 v roku 1985. Ide o pomerne bizarnú postavu, ale v tomto multiverze perfektne zapadne. Počas zlyhaného experimentu v laboratóriách Kingpina (ktorý, ako vieme, bol záporákom prvého filmu) prišlo k tomu, že dostal schopnosti. Alebo prekliatie.

spider-man the spot
Zdroj: taichinkindoanh.com

Perfektný záporák do multiverza

Jeho celé telo je bielej farby, iba na miestach má škvrny. Tie čierne bodky sú v skutočnosti červie diery, ktoré mú umožňujú otvárať portály naprieč priestorom a dokonca aj časom. Často býva súperom Petera Parkera a Daredevila, tu si však sily s ním zmerajú Miles Morales a ostatní hrdinovia zo Spider-Verse.

Oficiálny účet k filmu na Twitteri, ktorý správu priniesol, nám zverejnil aj prvý záber. Na ňom vidíme, ako sa Spider-Man snaží záporáka kopnúť, avšak jeho noha prechádza práve jedným z portálov na jeho tele. Pozornejší si môžu všimnúť aj otvorený portál na druhej strane (v pozadí), prostredníctvom ktorého je Spider-Gwen uštedrený kopanec.

Záporák so známym hlasom

Príspevok hovorí aj o tom, kto bude hlasom postavy. Je ním Jason Schwartzman. Veľmi dobre ho môžeme poznať vďaka filmom Wesa Andersona ako Darjeeling s ručeným obmedzením alebo Grandhotel Budapešť. Avšak vyznamenal sa aj v drámach ako Maria Antoinetta alebo Zachráňte pána Banksa. Záporáka si už zahral v inej komiksovke a to Scott Pilgrim proti zvyšku sveta.

Pre film Spider-Man: Across the Spider-Verse dopĺňa ako záporák The Spot už dovtedy pestré obsadenie. Shameik Moore bude hlasom Milesa, Hailee Steinfeld ako Gwen Stacy či Oscar Isaac ako Miguel O’Hara a.k.a. Spider-Man 2099. Počuť budeme aj Jakea Johnsona alebo Issa Rae.

jason schwartzman
Zdroj: parade.com

Veľkolepá filmová (dvoj)udalosť

Malá zaujímavosť k tomu na záver. Možno nám zverejnením Spota naznačujú aj iného záporáka, ktorého budeme vidieť. Často totiž pracuje s Mysteriom, pretože s ním, ešte ako s Quentinom Beckom, býval na vysokej škole na internátnej izbe.

Avšak čo všetko nás tam čaká a ako veľkú úlohu bude mať sľubovaných 240 postáv sa dozvieme až budúci rok. Across the Spider-Verse má naplánovanú premiéru na 2. júna 2023. Má byť však stále len prvou časťou dvojfilmu, druhý bude niesť názov Beyond the Spider-Verse a dočkáme sa ho ďalší rok. Takže sa rozhodne máme na čo tešiť!

Ako sa vám pozdáva, že do filmu Spider-Man: Across the Spider-Verse pribudol The Spot s hlasom Jasona Schwartzmana? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -