Gal Gadot je nová Kleopatra. Pre tento veľkofilm sa opäť spojí s režisérkou Wonder Woman

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Gal Gadot bude nová Cleopatra

Patty Jenkins, režisérka jedinečnej Wonder Woman opäť spája sily s jej hlavnou predstaviteľkou. Gal Gadot si tak zahrá vo filme Cleopatra. Takto rozšíria svoju spoluprácu aj od známej filmovej značky z dielne DC. Tá bola veľmi dobre prijatá a vyzeralo to ako nový, svieži pohľad na ženské hrdinky. Dúfajme, že sa teda podobná situácia zopakuje.

Historická dráma nám samozrejme povie príbeh azda najznámejšej kráľovnej starovekého Egypta. O túto legendárnu postavu malo v minulosti záujem viacero štúdií, medzi nimi napríklad Apple, Universal, Warner Bros. či Netflix.

cleopatra angelina jolie lady gaga
Zdroj: oprahmagazine.com

Istý čas sa hovorilo aj o tom, že vlastné zobrazenie postavy chystá Sony. Podľa klebiet tam mala hlavnú úlohu zahrať Angelina Jolie, podľa iných táto úloha pripadla pre Lady Gagu. Režírovať mal Denis Villeneuve. Sony Pictures sa ale k projektu nijak oficiálne nevyjadrilo a tak o ňom reálne nič nevieme, ani to, či je vôbec pravdivý.

Štúdio vyhralo bitku o filmové práva

V každom prípade ale teraz jedno štúdio vyhralo bitku s prihadzovaním medzi ostatnými. Práva na sfilmovanie tak získalo Paramount Pictures. Ich prezidentka Emma Watts, ktorá je pomerne nováčikom na tejto pozícii, vraj mala o film skutočne veľký záujem. Podľa slov predsedu štúdia na to naozaj silno tlačila. Povedali k tomu nasledovné:

„Nabádala svojich kolegov, aby boli viac agresívni pri hľadaní nových, šťavnatých materiálov. Okrem toho ich pohánaľa, aby mysleli viac kreatívne o znovuobjavení starých franšíz, ktoré podľahli času.“

A musíme povedať, že Gal Gadot ako Cleopatra by mala spĺňať presne tieto podmienky. Ide o znovunakopnutie predtým spracovaného materiálu s veľmi sympatickou a súčasnou herečkou. Zrejme bude v roli skvelá a navyše jej ešte pre stvárnenie napomáha aj jej pôvod. Zatiaľ sa asi najviac priblíži stvárneniu panovníčky zo severu Afriky v starovekom svete.

Gal Gadot ako Wonder Woman
Zdroj: bostonhassle.com

Vynikne Gal Gadot medzi ikonami?

Ale rozhodne nebude mať aj tak jednoduchú úlohu. Spracovaní bolo doteraz niekoľko a medzi nimi sa nachádzajú skutočne pamätné a ikonické. Ešte z éry čiernobielych filmov z roku 1934 si mnohí môžu vybaviť v tejto roli Claudette Colbert. A samozrejme ak hovoríme o filmovej Cleopatre, tak nám nabehne automaticky v hlave Elizabeth Taylor v Akadémiou oceňovanej snímke z roku 1963.

Skutočne náročná úloha zaradiť sa medzi takéto legendy. Ku kvalitnému spracovaniu by ale mohol značne dopomôcť scenár, o ktorý sa stará Laetta Kalogridis. A že vie napísať kvalitný materiál nám dokázala snímkou Prekliaty ostrov, ktorí si mnohí radia do rebríčkov najviac prekvapujúcich filmových záverov či zvratov. Z jej aktuálnejších projektov treba iste spomenúť aj Alita: Bojový Anjel, ktorá konečne mohla prelomiť kliatbu filmových spracovaní anime.

elizabeth taylor cleopatra
Zdroj: anothermag.com

Príbeh samotnej panovníčky a jej vzťahov je rozhodne vďačná téma, ktorá sa dá zaujímavo spracovať viacerými smermi. Navyše bude veľmi dobré sledovať ako znovu pred moderným divákom ožije staroveký svet so súčasnými grafickými možnosťami. A pripočítajte si k tomu osvedčenú spoluprácu Patty Jenkins a Gal Gadot a môže vám už teraz vyjsť, že výsledok by mal stáť za to.

Ste radi, že Patty Jenkins a Gal Gadot opäť pracujú spolu a to rovno na filme Cleopatra? Veríte v kvalitné spracovanie danej témy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -