Nový Krstný otec na obzore? Do akého projektu sa zapojili Oscar Isaac a Jake Gyllenhaal?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Francis a Krstný otec – Nový Krstný otec na obzore?

Francis a Krstný otec bude názov najnovšieho filmu, v ktorom si zahrajú Oscar Isaac a Jake Gyllenhaal. Nepôjde o žiadne pokračovanie ani spin-off ku klasike z roku 1972. Tá je totiž zapísaná do filmovej histórie veľkými písmenami a zasluhovane sa považuje za absolútny majstrovský kúsok. A to, že sa nachádza v popredných priečkach rebríčkov najlepších filmov, to len dokazuje.

Jeho režisér Francis Ford Coppola to však nemal pri začiatku natáčania jednoduché. Prišlo k viacerým nezhodám so Štúdiom Paramount. Najväčšia z nich bola, keď odmietali obsadiť herca Marlona Branda do hlavnej úlohy. Štúdio totiž očakávalo veľký kasový trhák a spomínaný herec zatiaľ vo svojom repertoári žiaden nemal. Coppola ich však našťastie presvedčil o svojom a teraz už vieme, že spravil správny krok.

Zdroj: fineartamerica.com

Za úspech hovoria ocenenia

Dôkazom je aj to, že Brando vyhral za film Ocenenie filmovej Akadémie za najlepšieho herca. Svoju cenu si však neprišiel prebrať, ale namiesto toho poslal zástupkyňu kmeňa apačov, Sacheen Littlefeather (malé pierko). Táto aktivistka za práva pôvodných Američanov na príhovore hovorila o útlaku, steoretypickom zobrazené vo filmoch a v neposlednom rade aj o bitke pri Wouded Knee, skutočne čiernom dni v americkej histórií.

Okrem toho si však film odniesol sošky aj za najlepší film a najlepší adaptovaný scenár. Nakoľko toto bolo presne to, po čom Paramount túžil, umožnili režisérovi realizovať pokračovania a dali mu pri nich voľnejšiu ruku. A oľutovali aj to, že boli proti voľbe Al Pacina do jednej z veľkých úloh.

GAC_GodfatherII
Zdroj: http://ourgoldenage.com.au

Príbeh o režisérovi proti štúdiu

A práve tieto príbehy bude zobrazovať film Francis a Krstný otec. V tomto životopisno-dokumentárnom filme sa zobrazí neľahký boj režiséra so spomínaným štúdiom. Coppolu si zahrá práve Oscar Isaac. Jeho oponenta, šéfa Paramount Pictures Roberta Evansa zase stvárni Jake Gyllenhaal.

Réžie sa ujme Barry Levinson, ktorého schvaľuje aj samotný Coppola. Povedal o ňom, že akýkoľvek film, ktorého sa chytí, je rozhodne zaujímavým a prínosným. To jasne dokazujú jeho snímky ako Dobré ráno Vietnam alebo Rain Man. Vychádzať bude z dokumentárnej knižnej predlohy Black List, ktorú napísal Andrew Farotte. Ten pôvodný film popisuje ako „začalo to šialenou produkciou a napriek všetkým nepríjemnostiam vznikol klasický film“.

francis a krstny otec
Zdroj: deadline.com

Producentom filmu bude spoločnosť Echo Lake. Jeden z jej predstaviteľov, Mike Marcus sa o pripravovanom filme a režisérovi, ktorého má znázorňovať, vyjadril takto:

„Raz tu bol jeden mladý muž, ktorý celým svojim životom išiel proti systému. A aj keď mu každý hovoril, že niečo spraviť nemôže, Francis sa nikdy nevzdal. Nikdy sa nevzdal svojej vízie a výsledok hovorí sám za seba.“

Obsadzovanie ťažšie ako pre pôvodný film?

Tvorcov však pri tvorbe filmu čaká ešte veľmi neľahká úloha. Musia totiž nájsť tých správnych hercov. Obsadiť majú pravú ruku šéfa Paramountu, Petera Barta a čo je dôležitejšie, celé herecké obsadenie filmu. V ňom nájdeme nielen Marlon Branda a Al Pacina, ale aj mená ako Robert Duvall, James Caan, John Cazale, Talia Shire a Diane Keaton.

krstny otec obsadenie
Zdroj: thesun.co.uk

Coppola sa humorne vyjadril o tom, že to bude ťažšie ako obsadzovať pôvodný film. On sám teraz pracuje na novom zostrihu tretej časti Krstného otca. Na to, čo v nových záberoch dostaneme a ako bude film vyzerať, sme zvedaví. Rovnako naša zvedavosť smeruje k filmu Francis a Krstný otec, pri ktorom budeme napäto sledovať, čo je nové.

Páči sa vám idea filmu Francis a Krstný otec? Budete sledovať aj cestu režiséra k jednému z najviac kultových filmov histórie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -