Jamie Foxx sa objaví ako Electro v MCU filme Spider-Man 3. Znamená to spájanie vesmírov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jamie Foxx ako Electro v Spider-Man 3

Zloduch Electro sa objaví vo filme Spider-Man 3, ktorý spadá pod filmový vesmír Marvelu. V predošlom filme The Amazing Spider-Man 2, ktorý spadá pod Sony, si ho zahral Jamie Foxx. Rolu si zopakuje aj teraz a fanúšikovia už hneď začali špekulovať o tom, čo to môže znamenať pre smerovanie MCU. Kým sa ale poriadne pozrieme na správu od portálu The Hollywood Reporter, poďme pekne poporiadku, aby sme predišli zmäteniu.

Sony Pictures reštarovalo sériu Spider-Mana po tom, čo tretia časť od režiséra Sama Reimiho nemala úspech. Tak prišiel The Amazing Spider-Man, ktorého si zahral Andrew Garfield. Dostali sme z neho aj druhý diel, ten však pomerne prepadol u kritikov aj divákov, preto bola táto séria tiež pozastavená. A práve v druhej časti sa objavil Jamie Foxx ako Max Dillon, a.k.a Electro.

electro spider-man 3
Zdroj: geektyrant.com

Súčasný Spider-Man dostane tretiu časť

Odvtedy sa Sony a Marvel štúdiá spojili (bolo to komplikovanejšie, ale pred zjednodušenie to povedzme takto) a prišla ďalšia, nová verzia tohto pavúčieho hrdinu. Táto riadne spadá do MCU, preto Peter Parker debutoval vo filme Captain America: Občianska vojna. Tu ho hrá Tom Holland a od prvého spomínaného filmu si rolu zopakoval v dvoch Avengers a dvoch samostatných filmoch. Ich názvy sú Návrat domov a Ďaleko od domova.

Marvel a Sony mali opäť nezhody, ktoré sa však vďakabohu podarilo vyriešiť. Tak tohto obľúbeného hrdinu budeme môcť sledovať aj naďalej v ich filmovom vesmíre. Dostaneme aj tretiu časť, ktorá zatiaľ nedostala názov, ani nevieme veľa o deji. Niektoré zdroja však tvrdia, že by jeho názov mal byť Homesick. Premiéra je zatiaľ naplánovaná na 2021, ale nakoľko sa všetky filmy posúvajú, tak je to veľmi otázne.

názov Spider-Man 3
Zdroj: insidethemagic.net

A teraz teda k samotnej správe – Hollywood Reporter oznámili, že herec Jamie Foxx vyjednal spoluprácu so Sony a Marvelom. To znamená, že sa objaví ako zloduch Electro vo filme Spider-Man 3. Bude to tá istá verzia, ktorú sme videli v predošlom filme? Bude to iný Electro hraný tým istým hercom? Momentálne nič nie je jasné, viac nám neprezradili.

Už máme herca, ktorý si zahral v Spider-Manovi predtým

Nie je to však prvý raz, čo sa vracia k hraniu niektorej z postáv herec, ktorý sa objavil v predošlých verziách. Hovoríme o J.K. Simmonsovi, ktorý hral postavu J. Jonah Jamesona. Ide o vedúceho novín Daily Bugle, kde Peter pracoval. Áno, presne toho fúzatého šéfa s cigarou, ktorý tak veľmi chce fotky Spider-Mana.

Tento herec sa však objavil aj v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Spider-Manova totožnosť tu bola odhalená Mysteriom. A práve toto Jameson oznámil. Ide však o odlišnú verziu tejto postavy, pričom Daily Bugle je skôr webstránka a zaoberá sa okrem iného aj konšpiračnými teóriami.

návrat j.jonah jamesona
Zdroj: pinterest.com

A čo opakovane spomínané multiverzum?

Na druhej strane nám však Marvel už nejaký čas avizuje, že sa dočkáme multiverza. Začať sa má v chystanom seriáli WandaVision na Disney+, ktorý uvidíme ešte tento rok. Naplno sa má táto myšlienka rozvinúť v pokračovaní Doctora Strangea s podtitulom Multiverse of Madness. To má navyše na starosti ešte aj režisér pôvodného Spider-Mana, Sam Raimi. S niekoľkými vesmírmi budú teda možnosti skutočne obrovské.

Niečo podobné sme mohli vidieť v animovanom filme z roku 2018, Spider-Man: Paralelné svety. Bolo tu niekoľko rozličných verzií toho istého hrdinu z iných vesmírov. Preto by sme sa toho mohli prípadne dočkať aj vo filmovom univerze. Takto by to mohol byť ten istý Electro aj vo filme Spider-Man 3, ktorého poznáme z The Amazing Spider-Man 2. Na závery je však priskoro a zostáva nám iba čakať, čo povedia tvorcovia. Avšak správa je to v každom prípade potešujúca.

Myslíte si, že Electro vo filme Spider-Man 3 v podaní Jamieho Foxxa bude rovnaká verzia ako sme videli predtým, alebo pôjde o odlišnú postavu? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -